Ogłoszenia

19.05.19

Ogłoszenia - 19.05.2019 - V Niedziela Wielkanocna


1. Dzisiaj o godz. 15.00 spotkanie Koła Żywego Różańca.

2. W dniu jutrzejszym o godz. 18.30 odbędzie się pierwsza próba przed uroczystością I Komunii św. Obecność obowiązkowa.

3. Za tydzień w naszym Kościele uroczystość I Komunii św. Początek celebracji o godz. 12.00. Ze względu na dużo mniejszą liczbę dzieci, które przyjmą Pana Jezusa do swoich serc jest tylko jedna grupa komunijna, mająca swoją uroczystość właśnie o godz. 12.00. Prosimy o nieparkowanie samochodów przed schodami prowadzącymi do naszego kościoła, gdyż celebracja zacznie przed frontonem świątyni. Ze względów logistycznych Eucharystia poprzedzająca uroczystość I Komunii św. zacznie się nie jak zwykle o godz. 10.30, ale o godz. 10.00. Prosimy o zrozumienie.

4. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

5. W piątek rozpoczyna się wizytacja kanoniczna w naszej parafii. Przeprowadzi ją J.E. Bp Andrzej Franciszek Dziuba. Będzie trwała trzy dni: 24 i 31 maja (dni przeznaczone na spotkania w szkołach, Magistracie, Starostwie...) oraz 02 czerwca (dzień spotkania ze Wspólnotami parafialnymi oraz duchowieństwem dekanatu żyrardowskiego). Prosimy o modlitwę w intencji wizytacji oraz jak najliczniejszy udział w celebracjach liturgicznych 02 czerwca. Dokładny plan wizytacji jest dostępny na stronie internetowej oraz w gablocie parafialnej.

6. Zapraszamy serdecznie na rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży. Zapisy oraz wszystkie niezbędne informacje u ks. Sylwestra

7. 03 czerwca (w poniedziałek) rusza 364 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Inauguracja pielgrzymki będzie miała miejsce w kościele S.S. Bernardynek o godz. 6.00. Wszystkie bliższe informacje znajdują się na plakacie w gablocie przed kościołem.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia