Ogłoszenia

19.03.19

Ogłoszenia - 17.03.2019r. II Niedziela Wielkiego Postu


1. W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 na plebanii spotkanie Koła Żywego Różańca.

2. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz pomocy misjonarzom ?Ad gentes".

3. We wtorek przypada w Kościele liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Msze św. odprawiać będziemy w następującym porządku: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. W tym dniu, z racji uroczystości nie będzie czynna kancelaria parafialna. Nie będzie również adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej.

4. Pod chórem organowym wyłożone zostały kartonowe skarbonki ?Jałmużna Wielkopostna". Zachęcamy dzieci, które chciałyby - rezygnując z drobnych przyjemności i odkładając w ten sposób drobne sumy pieniędzy - pomóc seniorom, aby zabrały je do domu. Zostaną one zebrane w Niedzielę Miłosierdzia Bożego i przekazane ?Caritas" Diecezjalnej.

5. Zapraszamy do udziału w ?Ekstremalnej Drodze Krzyżowej". To ogólnopolska inicjatywa, w której chodzi o rozważanie misterium Drogi Krzyżowej podczas długiej, pieszej, nocnej wędrówki. Jest to głębokie przeżycie - poprzez doświadczenie własnej słabości dotknięcie tego ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas swojej drogi krzyżowej. Uczestnicy mają do przejścia ponad 40 km, w nocy, w milczeniu, zdani na własne siły. Zapisy na stronie *edk.org.pl*. Tegoroczna ?Ekstremalna Droga Krzyżowa" w Żyrardowie rozpocznie się 22 marca Mszą św. o godzinie 18.00 w kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia. Więcej informacji na plakatach i stronie *edkzyrardow.pl*

6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.15 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I komunii św. oraz dla ich rodziców.

7. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób, które z różnych przyczyn nie przystąpiły do tego sakramentu w wieku gimnazjalnym. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się na listę w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania bądź w zakrystii kościoła.

8. Parafia Matki Bożej pocieszenia organizuje w dniach 03 - 09.07.2019r. kolonie letnie. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Łukaszem.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne albumy z nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Diecezji w cenie 60,00PLN.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia