Ogłoszenia

26.12.18

Ogłoszenia - 23.12.2018r. IV Niedziela Adwentu


1. W dniu dzisiejszym o godz. 16.15 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. oraz ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

2. Ministranci i bielanki rozprowadzają przed kościołem "sianko" na stoły wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ich fundusz.

3. W dniu jutrzejszym wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 oraz 7.45. Uwaga! Ze względu na wieczerzę wigilijną nie ma Eucharystii wieczornych . "Pasterka", o godz. 24.00. Przypominamy, że post, który zachowujemy w wigilię jest postem z tradycji, a nie postem wynikającym z przepisów prawa kościelnego. Zachęcamy więc, aby zachować wstrzemięĹşliwość od pokarmów mięsnych nie pod rygorem grzechu, ale dla podtrzymania pięknej polskiej tradycji.

4. Od godz. 23.30, przed "Pasterką", nasza schola wraz z przyjaciółmi oraz żyrardowski zespół "Trzecia Połowa" wykonają dla gromadzących się na liturgię koncert kolęd i pastorałek. Serdecznie zapraszamy.

5. We wtorek Kościół obchodzi liturgiczną uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pierwsza Eucharystia uroczystości o godz. 24.00 tzw. "Pasterka". Przypominamy, że w Boże Narodzenie nie ma w naszym kościele Mszy św. o godz. 7.00. Plan następnych Eucharystii jak w niedzielę.

6. W środę święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Porządek nabożeństw w tym dniu - jak w niedzielę. Jeśli ktoś przyniesie owies do pobłogosławienia, dokonamy tego aktu po zakończonej Eucharystii, na życzenie zainteresowanych. Taca zebrana w drugi dzień świąt przeznaczona jest na funkcjonowanie Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie.

7. Informujemy, że kancelaria parafialna wznowi działanie dopiero w piątek. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 zostanie wznowiona w czwartek.

8. Zapraszamy do odwiedzania "żywej szopki" znajdującej się przed kościołem M.B. Pocieszenia w Żyrardowie. Organizacją szopki zajęło się w tym roku - podobnie jak w latach ubiegłych - Stowarzyszenie Młodzieży "Fabryka Feniksa" pod patronatem Parafii M.B. Pocieszenia. Wewnątrz naszego kościoła szopka znajduje się przy ołtarzu M.B. Nieustającej Pomocy. Tutaj zapraszamy wiernych na chwilę modlitwy przy żłóbku.

9. Od czwartku rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską tzw. "kolędę". Plan odwiedzin na najbliższy tydzień będzie następujący:

czwartek (27.12.2018r.) od godz. 10.00: Korytów A - ul. Brzozowa, ul. Dębowa, ul. Jaśminowa, ul. Rodzinna, ul. Świerkowa, ul. Wypoczynkowa;

piątek (28.12.2018r.) od. godz. 10.00: Korytów A - ul. Działkowa, ul. Łąkowa, ul. Malinowa, ul. MroĹşna, ul. Ogrodników, ul. Środkowa, ul. Szkolna, ul. Wspólna;

sobota (29.12.2018r.) od godz. 10.00: Benenard, Chroboty;

Mając na uwadze doświadczenia kolędowe ostatnich jedenastu lat prosimy, aby osoby, które niedawno wprowadziły się do swojego mieszkania - a mają wolę przyjęcia księdza "po kolędzie" - zainteresowały się statusem duszpasterskim domu czy mieszkania, jakie zajmują. Kapłani naszej parafii - jeśli nie zostali zaproszeni z wizytą duszpasterską do jakiegoś domu przez ostatnie trzy lata - nie będą niepokoili mieszkańców i nie będą pukali do drzwi takiego mieszkania. Nie będą również pukać do domów, w których gospodarze odmówili przyjęcia księdza "po kolędzie". Jeśli brak wizyty duszpasterskiej przez ostatnie trzy lata jest tylko przypadkowym zbiegiem okoliczności, lub jeśli nastawienie osób, które odmówiły przyjmowania księdza "po kolędzie" uległo zmianie, należy to zasygnalizować kapłanowi odbywającemu kolędę - w przeciwnym razie domy takie nie będą posiadały karty kolędowej w kartotece parafialnej, a więc będą traktowane jako domy osób niezwiązanych z Kościołem.

10. Za tydzień święto liturgiczne Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Porządek Mszy jak w każdą niedzielę. Podczas Eucharystii małżeństwa sakramentalne będą odnawiały przyrzeczenia małżeńskie. Prosimy tak zaplanować udział we Mszy św., aby oboje małżonkowie mogli przyjść na tę samą godzinę Eucharystii.

11. Prezydent Miasta Żyrardowa oraz Proboszczowie wszystkich żyrardowskich parafii zapraszają na "Orszak Trzech Mędrców", który przejdzie ulicami naszego miasta 06 stycznia 2019r.. Gościem honorowym wydarzenia będzie J.E. Bp Andrzej Franciszek Dziuba. Szczegóły znajdują się na plakatach oraz ulotkach wyłożonych pod chórem organowym.

12. Pobłogosławione opłatki wigilijne można je nabywać w zakrystii kościoła.

13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia