Ogłoszenia

01.05.18

Ogłoszenia - 29.04.2018r. V Niedziela Wielkanocna


1. Od wtorku rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiane będą w naszym Kościele: w dni powszednie o godz. 17.30; w niedziele i uroczystości o godz. 18.00.

2. Zachęcamy do podtrzymania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy krzyżach i kapliczkach. Zadbajmy, aby zostały one odnowione i przyozdobione na czas "majówek". Jeśli gromadzący się przy konkretnej kapliczce lub krzyżu zaproszą księży do wspólnej modlitwy, to duszpasterze odwiedzą parafian, którzy tam się modlą.

3. We wtorek porządek nabożeństw, jak w dniu powszednim. Nie będzie jednak działała kancelaria parafialna. Nie będzie również adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornych.

4. W czwartek przypada liturgiczna uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Eucharystii niedzielny. O godz. 12.00 uroczysta suma w intencji Ojczyzny, która wpisuje się w program obchodów Rocznicy Konstytucji 3 Maja z 1791 roku.

5. Dzień uroczystości Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, to pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwy o powołania odmówimy w ramach nabożeństwa majowego o godz. 18.00.

6. W pierwszy piątek maja, po Eucharystiach o godz. 7.30 oraz 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. SpowiedĹş w czasie wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.

7. Informujemy, że Biskup Łowicki Andrzej Franciszek Dziuba udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięĹşliwości od pokarmów mięsnych w dniu 04 maja b.r.

8. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Litanię Loretańską odśpiewamy w czasie nabożeństwa majowego. Chorych nawiedzimy według informacji, które kapłani pozostawili swoim podopiecznym. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.

9. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

10. W przyszłą niedzielę puszka na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.

11. Parafialna "Caritas" informuje, że w dniach 01 - 06 maja nie będzie działał punkt "Caritas" w naszej parafii.

12. 14 maja rusza 363 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Informacje szczegółowe oraz plakat znajdują się w gablocie przed kościołem.

13. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza na wyjazd do Częstochowy 19 maja b.r, (w sobotę) na Kongres Odnowy w Duchu Świętym. Jest to spotkanie otwarte dla wszystkich, pełne radości i modlitwy, a także Słowa Bożego. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Wyjazd spod kościoła Matki Bożej Pocieszenia o godzinie 05.30.

14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia