Ogłoszenia

31.12.17

Ogłoszenia - 31.12.2017r. Niedziela Świętej Rodziny


1. W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas wszystkich Mszy św. małżonkowie odnawiają swoje ślubowanie małżeńskie. Z tej racji, że jest to ostatni dzień starego roku kalendarzowego o godz. 18.00 dodatkowa Eucharystia. Będziemy dziękowali Bogu za wszystkie łaski otrzymane w minionym roku i prosili o Boże błogosławieństwo na rok 2018.

2. Jutro przypada liturgiczna uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi. "Dnia 1 stycznia, w oktawie Narodzenia Pańskiego, obchodzi się uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu wspomina się również nadanie Najświętszego Imienia Jezus". W tym dniu można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu "O Stworzycielu, Duchu przyjdĹş". Porządek nabożeństw jak w niedzielę, z tym jednak wyjątkiem, że nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

3. Plan odwiedzin kolędowych na najbliższy tydzień jest następujący:

wtorek (02.01.2018r.) od godz. 16.30: ul. Bema, ul. Dolnośląska, ul. P. Skargi;

środa (03.01.2018r.) od godz. 16.30: ul. Długosza, ul. Kanałowa, ul. Nizinna, ul. E. Plater;

czwartek (04.01.2018r.) od godz. 16.30: ul. Cieszyńska, ul. Jeleniogórska, ul. Krakowska, ul. Letnia,         ul. Rolna, ul. Sosnowa, ul. Traugutta, ul. Wesoły Zaułek, ul. Wiosenna, ul. Żniwna.

W piątek i sobotę - nie ma kolędy.

Mając na uwadze doświadczenia kolędowe ostatnich dziesięciu lat prosimy, aby osoby, które niedawno wprowadziły się do swojego mieszkania - a mają wolę przyjęcia księdza "po kolędzie" - zainteresowały się statusem duszpasterskim domu czy mieszkania, jakie zajmują. Kapłani naszej parafii - jeśli nie zostali zaproszeni z wizytą duszpasterską do jakiegoś domu przez ostatnie trzy lata - nie będą niepokoili mieszkańców i nie będą pukali do drzwi takiego mieszkania. Nie będą również pukać do domów, w których gospodarze odmówili przyjęcia księdza "po kolędzie". Jeśli brak wizyty duszpasterskiej przez ostatnie trzy lata jest tylko przypadkowym zbiegiem okoliczności, lub jeśli nastawienie osób, które odmówiły przyjmowania księdza "po kolędzie" uległo zmianie, należy to zasygnalizować kapłanowi odbywającemu kolędę - w przeciwnym razie domy takie będą figurowały w kartotece parafialnej, jako domy osób niezwiązanych z Kościołem.

4. Informujemy, że na czas "kolędy" ulega zmianie plan Mszy św. w dni powszednie. Rano będziemy odprawiali Eucharystie o godz. 7.00 oraz 7.30; wieczorem tylko Mszę św. o godz. 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 kończyć się będzie o godz. 17.45. Podczas wizyty duszpasterskiej nie będzie kapłana dyżurującego w konfesjonale. Prosimy uczestników Eucharystii o godz. 18.00, aby korzystali z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszą św. Ponieważ w parafii będzie obecny tylko jeden kapłan - pozostali będą odbywali wizytę duszpasterską - nie będzie możliwości spowiedzi podczas Eucharystii o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Mszy św. o godz. 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z modlitwami o powołania.

6. W pierwszy piątek stycznia, po Eucharystiach o godz. 7.30 i 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. SpowiedĹş: rano podczas sprawowanych Mszy św.; wieczorem od godz. 17.30

7. W sobotę przypada w Kościele liturgiczna uroczystość Trzech Króli. Msze św. w układzie niedzielnym. Podczas każdej Eucharystii będziemy błogosławili kredę i kadzidło, które przygotuje dla nas służba liturgiczna. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na jej potrzeby. Taca z uroczystości Objawienia Pańskiego zostanie przekazana na cele misyjne.

8. Prezydent Miasta Żyrardowa wraz z Proboszczami Żyrardowskich Parafii zapraszają na wydarzenie p.t. "Orszak Trzech Króli". Początek celebracji o godz. 10.15 przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego. Orszak przejdzie ulicami Żyrardowa do kościoła p.w. św. Karola Boromeusza, a póĹşniej przed świątynię Matki Bożej Pocieszenia. Po zakończeniu pochodu Mędrców zapraszamy do kościoła farnego na uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem J.E. Bpa Andrzeja Franciszka Dziuby. Szczegóły celebracji znajdują się na ulotkach pod chórem oraz na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

9. Ze względu na uroczystość Trzech Króli, która przypada w pierwszą sobotę miesiąca w tym dniu nie będzie nabożeństwa fatimskiego. Chorych, kapłani nawiedzą w innym czasie - według informacji, które pozostawili swoim podopiecznym.

10. Za tydzień święto Chrztu Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

11. W przyszłą niedzielę - pierwszą miesiąca - po sumie nabożeństwo adoracyjne.

12. Za tydzień puszka na potrzeby "Caritas" parafialnej.

13. Zapraszamy na koncert kolędowy, który odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. W koncercie wezmą udział: Chór Miejski pod dyrekcją p. Iwony Bednarskiej oraz nasz organista p. Zbigniew Słowik. Usłyszymy kolędy z różnych epok w opracowaniach na chór a capella i organy solo.

14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia