Ogłoszenia

29.10.17

Ogłoszenia - 29.10.2017r. XXX Niedziela Zwykła


1. Witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej katechistów Drogi Neokatechumenalnej: ks. Roberta Legeżyńskiego, alumna Stanisława Sieluka oraz p. Grażynę Michalak. Od dnia dzisiejszego będą głosili w naszej świątyni katechezy dla dorosłych i młodzieży. Wspierajmy ich modlitwą i prośmy, aby owocem głoszenia słowa stało się powstanie nowej wspólnoty neokatechumenalnej.

2. W dniu dzisiejszym przeżywamy liturgiczną uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.

3. Dzisiaj o godz. 15.30 w Szymanowie (u Sióstr Niepokalanek) spotkanie pielgrzymkowe Grupy "Czerwonej". W programie Msza św. Prosimy uczestników o zabranie "czegoś" na wspólny posiłek.

4. Tegoroczna, piąta już celebracja "Nocy Świętych" odbędzie się 31 paĹşdziernika (we wtorek) w par. p.w. ś.ś. Cyryla i Metodego w Żyrardowie. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.30 Eucharystią, na początku której przywitamy świętych obecnych w relikwiach.

5. W środę obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, z tym jednak wyjątkiem, że Eucharystia o godz. 12.00 zostanie odprawiona nie w kościele, a na cmentarzu grzebalnym. Po niej wyruszy procesja w czasie, której będziemy modlili się w intencji naszych zmarłych, polecanych Bogu w modlitwie wypominek tzw. "jednorazowych". Przypominamy, że w uroczystość Wszystkich Świętych wierzący i praktykujący katolicy są zobowiązani nie tylko do nawiedzenia grobów swoich bliskich, ale również do udziału w świątecznej Eucharystii.

6. 01 listopada można będzie złożyć ofiarę do puszek na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

7. W czwartek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu odprawiać będziemy w następującym porządku: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Po Eucharystii o godz. 7.00 i 9.00 przejdziemy z procesją po naszej świątyni czytając wypominki tzw. "jednorazowe". W Dzień Zaduszny można uzyskać jeden raz odpust zupełny, który ofiaruje się za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy pobożnie nawiedzić kościół lub kaplicę i odmówić modlitwy: "Ojcze nasz" i "Skład Apostolski", zachowując inne zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencji Ojca św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

8. Od 01 do 08 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Eucharystii o godz. 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z modlitwami o powołania.

10. W pierwszy piątek listopada, po Mszach św. o godz. 7.30 oraz 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. SpowiedĹş w czasie wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.

11. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji, po Eucharystii o godz. 7.30, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Chorych zaczniemy nawiedzać od godz. 9.00. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.

12. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

13. W przyszłą niedzielę można będzie złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.

14. Przyjmujemy wypominki na rok 2017/2018. W dniu 01 listopada można je będzie składać również na cmentarzu przy kaplicy cmentarnej. Księża będą tam pełnili dyżur od godz. 9.00 do 12.00.

15. Są jeszcze dostępne znicze "Caritas" w cenie 3,00PLN.

16. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia