Ogłoszenia

26.06.17

Ogłoszenia - 25.06.2017r. XII Niedziela Zwykła


1. W dniu dzisiejszym żegnamy ks. Tomasza, który pracował w naszej parafii przez pięć ostatnich lat. Ksiądz Tomasz opiekował się następującymi grupami parafialnymi: "Armią Boga", Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna", "Dziećmi Bożymi", III Zakonem św. Franciszka, parafialną "Caritas"; przygotowywał młodzież do sakramentu bierzmowania; przez trzy lata uczył religii w Zespole Szkół Publicznych nr 2; był współkoordynatorem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Ksiądz Tomasz przechodzi na wikariat w parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie. Dziękując za owocną pracę w naszej parafii, życzymy, aby jak najszybciej zaklimatyzował się w nowej wspólnocie parafialnej. My, ze swojej strony, zapewniamy o wdzięcznej pamięci w modlitwie.

2. W czwartek przypada liturgiczna uroczystość ś.ś. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. w tym dniu będzie następujący: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Nabożeństwo czerwcowe bezpośrednio po Eucharystii o godz. 17.00. W tym dniu, z racji uroczystości, nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornych. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Grupa członków Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" modlących się wstawienniczo zaprasza wszystkich potrzebujących modlitewnego wsparcia w piątek, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Posługa modlitwą wstawienniczą, to konkretna pomoc dla tych, którzy przeżywają trudności, kłopoty i sami już nie potrafią, albo nie mają siły się modlić.

4. Począwszy od soboty wchodzi w życie grafik wakacyjny nabożeństw. W dni powszednie odprawiać będziemy Msze św. o godz. 7.00 oraz 18.00 ( w sobotę również o godz. 19.00 - Msza św. z formularza niedzielnego); w niedziele o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 19.00. Wypominki będą czytane przed Eucharystią o godz. 10.00.

5. W czasie wakacyjnym podczas adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 nie będzie dyżuru spowiednika w konfesjonale. Prosimy modlących się o szczególną troskę, aby Najśw. Sakrament nie pozostawał sam bez obecności wiernych w kościele. Adoracja w dni powszednie od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie Koronką do Miłosierdzia Bożego, a kończyć o godz. 17.45.

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Eucharystii o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Nawiedziny chorych według informacji, które kapłani pozostawili swoim podopiecznym. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.

7. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

8. W przyszłą niedzielę można będzie złożyć ofiary do puszek na funkcjonowanie parafialnej "Caritas".

9. Informujemy, że na czas wakacji zawieszają swoją działalność poradnie: rodzinna oraz prawna. Nie będzie również czynna biblioteka parafialna.

10.Informujemy, że w dniach 16.06 - 01.07 nie działa kancelaria cmentarna. W tym czasie załatwiamy jedynie sprawy związane z pochówkiem zmarłych.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia