Ogłoszenia

17.04.17

Ogłoszenia - 16.04.2017r. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego


1. "Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Św. obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako <<wielką niedzielę>>" św. Atanazy. "Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie" (Kal 24). W związku z tym w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięĹşliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

2. W dniu jutrzejszym plan Mszy św. jak w niedzielę. Taca przeznaczona jest na potrzeby Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie.

3. Za tydzień, w II Niedzielę Wielkanocy, obchodzić będziemy w Kościele Święto Bożego Miłosierdzia. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza do naszego kościoła na godz.15.00. Po odmówieniu koronki i uwielbieniu, o godz.16.00, będzie można skorzystać z posługi modlitwą wstawienniczą.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 73 Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. można będzie złożyć ofiary do puszek na potrzeby "Caritas" diecezjalnej.

5. Prosimy, aby dzieci, które zabrały do domów kartonowe skarbonki "Jałmużna Wielkopostna", złożyły je do przyszłej niedzieli przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Zebrane w ten sposób ofiary zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.

6. Dziękujemy katechetom wraz z dziećmi i młodzieżą oraz wszystkim grupom parafialnym za poprowadzenie nabożeństw Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście.

7. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie celebracji Wielkiego Tygodnia w naszej Wspólnocie Parafialnej: czytającym "Mękę Pańską" ; tworzącym dekorację grobu oraz ciemnicy (Młodzieży ze Stowarzyszenia "Fabryka Feniksa"); wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego; Wspólnotom, które przygotowały liturgię Triduum Paschalnego: ministrantom, lektorom, Scholi, "Armii Boga", asyście kościelnej, "Kościołowi Domowemu", Wspólnotom Neokatechumenalnym, "Żywemu Różańcowi"; III Zakonowi, p. Organiście, p. Kościelnemu; a nade wszystko Księżom, pod których kierownictwem były prowadzone w/w aktywności, jak również za pełną dyspozycyjność w konfesjonale oraz przewodniczenie celebracjom liturgicznym i głoszone podczas nich słowo Boże.

8. Informujemy, że uroczystości pogrzebowe ś.p. ks. Zbigniewa Siwińskiego rozpoczną czuwaniem we wtorek 18 kwietnia o godz. 13.30. Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Bpa Andrzeja Franciszka Dziuby o godz. 14.00, a po jej zakończeniu eksporta ciała na cmentarz parafialny w Żyrardowie. Zapraszamy do modlitwy w intencji zmarłego kapłana.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia