Ogłoszenia

12.04.17

Ogłoszenia - 09.04.2017r. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej


1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia. "Wielki Tydzień przeznaczony jest na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy" (Kal31). Podczas wszystkich Eucharystii w dniu dzisiejszym rozważamy opis Meki Pana Jezusa i błogosławimy palmy, które wykonały własnoręcznie dzieci ze scholi dziecięcej. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na fundusz dziecięcy.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 na plebanii świąteczne spotkanie Koła Żywego Różańca.

3. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu do środy włącznie. Wznowi ona funkcjonowanie dopiero we wtorek po świętach.

4. Począwszy od jutra zawieszamy na czas świąteczny adorację Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Wznowimy ją po specjalnym ogłoszeniu.

5. Sakrament pokuty i pojednania w Wielkim Tygodniu będzie sprawowany w następującym porządku: od dzisiaj do środy włącznie - podczas wszystkich sprawowanych w tych dniach Eucharystii; w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 7.00 do 8.00 rano. Poza tymi godzinami oraz w Wielki Czwartek nie będzie możliwości skorzystania ze spowiedzi.

6. W Wielką Środę, t.j. 12 kwietnia., o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert pasyjny pod patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego. W koncercie wystąpią: Orkiestra "Sinfonia Viva" pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza, Chór Miasta Żyrardowa pod dyrekcją Iwony Bednarskiej oraz soliści: Paulina Tuzińska - sopran, Justyna Ołów - mezzosopran, Michał Prószyński - tenor, Jasim Rammal - Rykała - bas. W programie koncertu m.in. utwory: Jana Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Handla, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Antonio Vivaldiego... Koncert poprowadzi Maciej Klociński.

7. W Wielki Czwartek - wspomnienie ustanowienia Najśw. Sakramentu oraz sakramentu kapłaństwa. W tym dniu sprawowane są dwie liturgie: przed południem (o godz. 10.00) Msza św. Krzyżma w katedrze łowickiej, w czasie której zostaną poświęcone Oleje św. a kapłani odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie oraz wieczorem (w naszym kościele parafialnym o godz. 18.00) Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po liturgii wieczornej przeniesienie Najśw. Sakramentu do tzw. "ciemnicy". Zachęcamy do adoracji.

8. W Wielki Czwartek, bezpośrednio po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, odbędzie się w naszej świątyni inscenizacja Drogi Krzyżowej, przygotowana przez młodzież ze Stowarzyszenia "Fabryka Feniksa". Informacje szczegółowe znajdują się na ulotkach pod chórem kościoła. Serdecznie zapraszamy.

9. W Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18.00. Po jej zakończeniu przeniesienie Najśw. Sakramentu do "grobu". Zachęcamy do adoracji. Przypominamy, że wiernych, którzy ukończyli osiemnasty rok życia, a nie przekroczyli jeszcze sześćdziesiątego, obowiązuje w tym dniu post ścisły. Taca zbierana podczas wieczornego nabożeństwa przeznaczona jest na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

10. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Ur. Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 20.00. Podczas tej liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne (prosimy zabrać ze sobą świece). Pokarmy na stół wielkanocny zaczniemy błogosławić od godz. 9.00. Na godz. 10.00 prosimy o pojazd, który zawiózłby kapłana do wiosek: Benenard, Chroboty, Korytów. Błogosławieństwo pokarmów w naszej świątyni zakończymy o godz. 16.00.

11. W Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzali wodę święconą. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na fundusz ministrancki.

12. W przyszłą niedzielę Ur. Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00. Prosimy o jak najliczniejszy udział w procesji rezurekcyjnej: asystę, ministrantów, bielanki, scholę, Żywy Różaniec, III Zakon oraz wszystkie zespoły parafialne. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

13. Dziękujemy za dar wielkopostnej jałmużny zarówno w formie pieniężnej, jak i materialnej. Zespół "Caritas" przygotował 120 paczek żywnościowych na stół wielkanocny dla ubogich naszej parafii. Jeszcze w tym tygodniu od poniedziałku do środy w godz. od 14.00 do 15.00 w punkcie "Caritas" u p. Władysławy będzie można odebrać paczkę.

14. Składamy serdeczne podziękowania dla Centrum Kultury i kina "Len" w Żyrardowie za okazaną życzliwość i pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji szkolnych.

15. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia