Ogłoszenia

21.03.17

Ogłoszenia - 19.03.2017r. III Niedziela Wielkiego Postu


1. W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 na plebanii spotkanie Koła Żywego Różańca.

2. Jutro, t.j. w poniedziałek przeniesiona z dnia dzisiejszego liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Msze św. w dniu jutrzejszym odprawiane będą w następującym porządku: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Jutro z racji uroczystości nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornych.

3. W najbliższą sobotę przypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. z formularza uroczystości w następującym porządku: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. O godz. 19.00 Eucharystia IV niedzieli Wielkiego Postu. W sobotę nie będzie czynna kancelaria parafialna.

4. W sobotę, jak dowiedzieliśmy się z listu Księdza Biskupa, przypada 25 rocznica powstania Diecezji Łowickiej. Jesteśmy zaproszeni na uroczystą Eucharystię, która zostanie odprawiona w tym dniu w katedrze łowickiej o godz. 18.00.

5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Poprowadzi je w tym roku ks. Ryszard Mazurkiewicz, oficjał Sądu Biskupiego Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej. Nabożeństwa rekolekcyjne połączone z naukami: w niedzielę wg grafiku niedzielnego; w poniedziałek, wtorek i środę: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00, 19.30. Specjalna Eucharystia dla osób starszych, chorych, samotnych, z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych we wtorek o godz. 9.00. SpowiedĹş w czasie wszystkich sprawowanych nabożeństw.

6. Jak co roku, w czasie Wielkiego Postu, przed obrazem Jezusa Miłosiernego znajduje się wiklinowy kosz, do którego można składać produkty żywnościowe na stół wielkanocny dla ubogich naszej parafii. Obok ołtarza znajduje się skarbona na wielkopostną jałmużnę. Bóg zapłać za złożone dary.

7. Zachęcamy małżeństwa sakramentalne, które chciałyby pogłębić swoje życie duchowe oraz mieć możliwość podzielenia się doświadczeniami ewangelicznego rozwiązywania problemów życia małżeńskiego do udziału spotkaniach kręgów "Domowego Kościoła". Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Wiesławem.

8. Pod chórem znajdują się ulotki zapraszające, z dużym wyprzedzeniem, na dwa ważne wydarzenia, które będą miały miejsce w naszej parafii: koncert pasyjny Beaty Bednarz z zespołem "Z Miłości" Chór Gospel Katowice oraz inscenizacja Drogi Krzyżowej, przygotowana przez Stowarzyszenie Młodzieży "Fabryka Feniksa". Prosimy zainteresowanych o zaopatrzenie się w ulotki oraz przekazanie zaproszenia innym.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia