Ogłoszenia

08.03.17

Ogłoszenia - 05.03.2017r. I Niedziela Wielkiego Postu


1. W dniu dzisiejszym, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

2. Dzisiaj, po zakończonych Eucharystiach, można złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.

3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na diecezjalny fundusz budowy i remontów kościołów.

4. We wtorek o godz. 20.00 na plebanii druga katecheza kursu przedmałżeńskiego.

5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: "Drogę Krzyżową" - we wszystkie piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 17.15 oraz "Gorzkie Żale" - w niedziele o godz. 18.00. Za udział w "Gorzkich Żalach" można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Członkowie Wspólnot "Drogi Neokatechumenalnej" zapraszają na modlitwę brewiarzową "Jutrzni" z przedłużoną medytacją Słowa Bożego. Modlitwa odbywać się będzie w naszej świątyni przez cały okres Wielkiego postu, od poniedziałku do piątku, o godz. 6.00 rano.

7. Parafia ś.ś. Cyryla i Metodego zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia w Duchu Świętym. Rekolekcje rozpoczynają się w dniu jutrzejszym. Szczegółowe informacje na plakacie oraz ulotkach.

8. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi w świecie.

9. Pod chórem organowym wyłożone zostały kartonowe skarbonki "Jałmużna Wielkopostna". Zachęcamy dzieci, które chciałyby - rezygnując z drobnych przyjemności i odkładając w ten sposób drobne sumy pieniędzy - pomóc potrzebującym, aby zabrały je do domu. Zostaną one zebrane w Niedzielę Miłosierdzia Bożego i przekazane "Caritas" Diecezjalnej.

10. Wznowiła działalność schola młodzieżowa naszej parafii. Chętnych do pracy w scholi zapraszamy na próby, które odbywają się w piątki o godz. 18.00 na plebanii. Schola będzie odpowiedzialna za oprawę muzyczną niedzielnej Mszy św. o godz. 17.00.

11. W dniach od 17 do 19 marca odbędą się w naszej parafii weekendowe rekolekcje ewangelizacyjne "Filip" pod tytułem "ChodĹşcie, a zobaczycie". Ze względu na właściwe przygotowanie i przeżycie rekolekcji należy wcześniej w zakrystii bądĹş w kancelarii parafialnej zapisać się na listę uczestników. Spotkanie informacyjne 12 marca po Mszy Świętej o godz. 10.30. Ilości miejsc ograniczona. Zapraszamy.

12. Pod chórem znajdują się ulotki zapraszające, z dużym wyprzedzeniem, na dwa ważne wydarzenia, które będą miały miejsce w naszej parafii: koncert pasyjny Beaty Bednarz z zespołem "Z Miłości" Chór Gospel Katowice oraz inscenizacja Drogi Krzyżowej, przygotowana przez Stowarzyszenie Młodzieży "Fabryka Feniksa". Prosimy zainteresowanych o zaopatrzenie się w ulotki oraz przekazanie zaproszenia innym.

13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

14. Przekazujemy smutną informację, że w nocy z piątku na sobotę miało miejsce włamanie do kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie. Dokonano kradzieży naczyń liturgicznych oraz zdewastowano doszczętnie drewniane tabernakulum. Złodzieje nie zdołali jednak otworzyć pancernego wnętrza, w którym znajduje się Najśw. Sakrament. Otoczmy żyrardowskie świątynie życzliwą troską i zainteresowaniem i prośmy o miłosierdzie i opamiętanie dla tych którzy dokonali włamania i całą pewnością dopuściliby się profanacji Najśw. Sakramentu. Za taki grzech człowiek ochrzczony automatycznie zaciąga karę ekskomuniki, a jego powrót do jedności ze z Bogiem oraz Wspólnotą Kościoła ma bardzo skomplikowaną formę.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia