Ogłoszenia

02.01.17

Ogłoszenia - 01.01.2017r. Ur. Świętej Bożej Rodzicielki Maryi


1. W dniu dzisiejszym przypada liturgiczna uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi. "Dnia 1 stycznia, w oktawie Narodzenia Pańskiego, obchodzi się uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu wspomina się również nadanie Najświętszego Imienia Jezus". W tym dniu można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu "O Stworzycielu, Duchu przyjdĹş". Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę, z tym jednak wyjątkiem, że nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

2. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

3. W dniu dzisiejszym można złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.

4. Zapraszamy do odwiedzania "żywej szopki" znajdującej się przed kościołem M.B. Pocieszenia w Żyrardowie. Organizacją szopki zajęło się w tym roku - podobnie jak w latach ubiegłych - Stowarzyszenie Młodzieży "Fabryka Feniksa" pod patronatem Parafii M.B. Pocieszenia. Wewnątrz naszego kościoła znajduje się jedynie symboliczna szopka - przed ołtarzem posoborowym. Tutaj zapraszamy wiernych na chwilę modlitwy przy żłóbku.

5. Plan odwiedzin kolędowych na najbliższy tydzień jest następujący:

poniedziałek (02.01.2017r.) od godz. 16.30: ul. Cieszyńska, ul. Jeleniogórska, ul. Krakowska, ul. Letnia, ul. Rolna, ul. Sosnowa, ul. Traugutta, ul. Wesoły Zaułek, ul. Wiosenna, ul. Żniwna;

wtorek (03.01.2017r.) od godz. 16.30: ul. Bema, ul. Dolnośląska, ul. P. Skargi;

środa (04.01.2017r.) od godz. 16.30: ul. Długosza, ul. Kanałowa, ul. Nizinna, ul. E. Plater;

czwartek (05.01.2017r.) od. godz. 16.30: ul. Browarna, ul. św. Jana, ul. Mieczysławowska, ul. Noworadziejowska, ul. Radziejowska (bez bloku 1/5), ul. Wasilewskiego;

piątek (06.01.2017r.) - nie ma kolędy;

sobota (07.01.2017r.) od godz.. 10.00: ul. Leszno.

Mając na uwadze doświadczenia kolędowe ostatnich dziewięciu lat prosimy, aby osoby, które niedawno wprowadziły się do swojego mieszkania - a mają wolę przyjęcia księdza "po kolędzie" - zainteresowały się statusem duszpasterskim domu czy mieszkania, jakie zajmują. Kapłani naszej parafii - jeśli nie zostali zaproszeni z wizytą duszpasterską do jakiegoś domu przez ostatnie trzy lata - nie będą niepokoili mieszkańców i nie będą pukali do drzwi takiego mieszkania. Nie będą również pukać do domów, w których gospodarze odmówili przyjęcia księdza "po kolędzie". Jeśli brak wizyty duszpasterskiej przez ostatnie trzy lata jest tylko przypadkowym zbiegiem okoliczności, lub jeśli nastawienie osób, które odmówiły przyjmowania księdza "po kolędzie" uległo zmianie, należy to zasygnalizować kapłanowi odbywającemu kolędę - w przeciwnym razie domy takie będą figurowały w kartotece parafialnej, jako domy osób niezwiązanych z Kościołem.

6. Informujemy, że na czas "kolędy" ulega zmianie plan Mszy św. w dni powszednie. Rano będziemy odprawiali Eucharystie o godz. 7.00 oraz 7.30; wieczorem tylko Mszę św. o godz. 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 kończyć się będzie o godz. 17.45. Podczas wizyty duszpasterskiej nie będzie kapłana dyżurującego w konfesjonale. Prosimy uczestników Eucharystii o godz. 18.00, aby korzystali z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszą św. Ponieważ w parafii będzie obecny tylko jeden kapłan - pozostali będą odbywali wizytę duszpasterską nie będzie możliwości spowiedzi podczas Eucharystii o godz. 18.00.

7. Prezydent Miasta Żyrardowa wraz z Parafią Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie zapraszają 05 stycznia 2017r. na koncert świąteczny w wykonaniu "Emmanuel/Gospel Rain" z Piotrem Cugowskim. Początek koncertu o godz. 19.00. Wstęp wolny. Ze względu na koncert we czwartek nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00; nie będzie również Mszy św. o godz. 18.00.

8. W piątek przypada liturgiczna uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. "Trzech Króli". Porządek Mszy św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Eucharystii będziemy błogosławili kredę i kadzidło, które przygotuje dla nas służba liturgiczna. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na jej potrzeby. Taca z uroczystości Objawienia Pańskiego zostanie przekazana na cele misyjne. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. SpowiedĹş w czasie wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw. Litanię do Serca Pan Jezusa oraz Akt Oddania odmówimy przed Najśw. Sakramentem po zakończeniu sumy. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

9. W pierwszą sobotę stycznia, po Mszy św. o godz. 7.30 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Chorych kapłani nawiedzą według informacji, jakie pozostawili swoim podopiecznym. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.

10. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

11. 07 stycznia, w sobotę, w Łowiczu odbędzie się spotkanie opłatkowe wolontariuszy zaangażowanych w Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 w Diecezji Łowickiej i oraz uczestników "Miasteczka Łowickiego pod Krakowem". Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 Eucharystią w Katedrze Łowickiej.

12. Po raz czwarty w naszej diecezji organizowane są weekendowe rekolekcje ewangelizacyjne "Młodzi na maxa". Może wziąć w nich udział młodzież począwszy od klasy trzeciej gimnazjum po młodzież studencką. Rekolekcje odbędą się w dwóch turnusach: 13 - 15 stycznia i 24 - 26 lutego 2017 w Kutnie - WoĹşniakowie. Informacje szczegółowe oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie www.sdmlowicz.pl

13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia