Ogłoszenia

29.12.16

Ogłoszenia - 25.12.2016r. Ur. Bożego Narodzenia


1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Kościele uroczystość Narodzenia Pańskiego. Plan Eucharystii jak w każdą niedzielę - z tym, jednak wyjątkiem, że nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

2. W dniu jutrzejszym święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Porządek nabożeństw w tym dniu - jak w każdą niedzielę. Jeśli ktoś przyniesie owies do pobłogosławienia, dokonamy tego aktu po zakończonej Eucharystii, na życzenie zainteresowanych. Taca zebrana w drugi dzień świąt przeznaczona jest na funkcjonowanie Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie.

3. Zapraszamy do odwiedzania "żywej szopki" znajdującej się przed kościołem M.B. Pocieszenia w Żyrardowie. Organizacją szopki zajęło się w tym roku - podobnie jak w latach ubiegłych - Stowarzyszenie Młodzieży "Fabryka Feniksa" pod patronatem Parafii M.B. Pocieszenia. Wewnątrz naszego kościoła znajduje się jedynie symboliczna szopka - przed ołtarzem posoborowym. Tutaj zapraszamy wiernych na chwilę modlitwy przy żłóbku.

4. Od wtorku rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską tzw. "kolędę". Plan odwiedzin na najbliższy tydzień będzie następujący:

wtorek (27.12.2016r.) od godz. 10.00: Benenard, Chroboty;

środa (28.12.2016r.) od godz. 10.00: Korytów A - ul. Brzozowa, ul. Dębowa, ul. Jaśminowa, ul. Rodzinna, ul. Świerkowa, ul. Wypoczynkowa;

czwartek (29.12.2016r.) od. Godz. 10.00: Korytów A - ul. Działkowa, ul. Łąkowa, ul. Malinowa, ul. MroĹşna, ul. Ogrodników, ul. Środkowa, ul. Szkolna, ul. Wspólna;

piątek (30.12.2016r.) od godz. 16.30 Teklin: ul. Batalionów Chłopskich, ul. Holca, ul. Jodłowskiego, ul. Marcowa, ul. Pogodna, ul. I. Przybysz, ul. Stanclika, ul. Witosa, ul. Zaciszna, ul. Zamknięta.

Mając na uwadze doświadczenia kolędowe ostatnich dziewięciu lat prosimy, aby osoby, które niedawno wprowadziły się do swojego mieszkania - a mają wolę przyjęcia księdza "po kolędzie" - zainteresowały się statusem duszpasterskim domu czy mieszkania, jakie zajmują. Kapłani naszej parafii - jeśli nie zostali zaproszeni z wizytą duszpasterską do jakiegoś domu przez ostatnie trzy lata - nie będą niepokoili mieszkańców i nie będą pukali do drzwi takiego mieszkania. Nie będą również pukać do domów, w których gospodarze odmówili przyjęcia księdza "po kolędzie". Jeśli brak wizyty duszpasterskiej przez ostatnie trzy lata jest tylko przypadkowym zbiegiem okoliczności, lub jeśli nastawienie osób, które odmówiły przyjmowania księdza "po kolędzie" uległo zmianie, należy to zasygnalizować kapłanowi odbywającemu kolędę - w przeciwnym razie domy takie będą figurowały w kartotece parafialnej, jako domy osób niezwiązanych z Kościołem.

5. Informujemy, że na czas "kolędy" ulega zmianie plan Mszy św. w dni powszednie. Rano będziemy odprawiali Eucharystie o godz. 7.00 oraz 7.30; wieczorem tylko Mszę św. o godz. 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 kończyć się będzie o godz. 17.45. Podczas wizyty duszpasterskiej nie będzie kapłana dyżurującego w konfesjonale. Prosimy uczestników Eucharystii o godz. 18.00, aby korzystali z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszą św. Ponieważ w parafii będzie obecny tylko jeden kapłan - pozostali będą odbywali wizytę duszpasterską - nie będzie możliwości spowiedzi podczas Eucharystii o godz. 18.00.

6. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. na zakończenie starego roku kalendarzowego. Będziemy dziękowali Bogu za wszystkie łaski otrzymane w minionym roku i prosili o Boże błogosławieństwo na rok 2017. W tym dniu nie będzie czynna kancelaria parafialna.

7. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczna uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi. "Dnia 1 stycznia, w oktawie Narodzenia Pańskiego, obchodzi się uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu wspomina się również nadanie Najświętszego Imienia Jezus". W tym dniu można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu "O Stworzycielu, Duchu przyjdĹş". Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę, z tym jednak wyjątkiem, że nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

8. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

9. W przyszłą niedzielę można będzie złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.

10. Prezydent Miasta Żyrardowa wraz z Parafią Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie zapraszają 05 stycznia 2017r. na koncert świąteczny w wykonaniu "Emmanuel/Gospel Rain" z Piotrem Cugowskim. Początek koncertu o godz. 19.00. Wstęp wolny.

11. Dziękujemy za gesty miłosierdzia i życzliwości okazane naszym bliĹşnim. Dzięki ofiarnej pomocy parafian oraz wsparciu darczyńców i sponsorów "Caritas" rozdała 100 rodzinom świąteczne paczkami z produktami spożywczymi, obdarowała ok. 200 dzieci paczkami ze słodyczami oraz ugościła na plebanii w dzień wigilii ok. 70 osób. Dziękujemy parafianom za ofiary pieniężne i dary żywnościowe. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tych wydarzeń: zespołowi "Caritas" parafialnej, członkom Wspólnoty Neokatechumenalnej, młodzieży z "Armii Boga" i z "Fabryki Feniksa", pani Elżbiecie z rodziną, pani Renacie i wszystkim posługującym w duchu "Caritas". Dziękujemy darczyńcom: pani Bożenie Kowalskiej, cukierniom Jeznach i Łukasiak, panu Bogdanowi Wilkowskiemu.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia