Ogłoszenia

15.09.16

Ogłoszenia - 11.09.2016r. XXIV Niedziela Zwykła


1. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na potrzeby "Caritas" parafialnej.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na diecezjalne środki masowego przekazu.

3. Wznowiły swoją działalność poradnie: rodzinna, która będzie działała we wtorki oraz prawna, która będzie funkcjonować w piątki. Dokładne godziny działania poradni zostaną podane za tydzień oraz zamieszczone na stronie internetowej i na drzewaich plebanii od ul Ściegiennego.

4. Biblioteka parafialna działać będzie w tym roku w piątki w godz. 16.00 - 17.00 oraz w soboty w godz. 10.00 - 12.00. Serdecznie zapraszamy.

5. Spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" będą odbywać się we wtorki. Rozpoczynają się w kościele Eucharystią o godz. 18.00, a po jej zakończeniu o godz. 19.00 ma miejsce spotkanie modlitewne na plebanii.

6. Spotkania młodzieży zgromadzonej w "Armii Boga" w czwartki na plebanii o godz. 1830.

7. Rodziców, którzy chrzczą swoje pierwsze dziecko oraz chrzestnych z terenu naszej parafii, zapraszamy na naukę przedchrzcielną w piątki po Eucharystii o godz. 18.00 na plebanię.

8. Zbiórki ministrantów odbywają w soboty o godz. 10.00; Oaza Dzieci Bożych spotyka się w soboty o godz. 11.00; próba scholki przed niedzielną Eucharystią o godz. 9.00.

9. Za tydzień o godz. 15.00 pierwsze po wakacjach spotkanie Koła Żywego Różańca

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone plecaki i przybory szkolne dla dzieci rozpoczynających przygodę ze szkołą.

11. Rozpoczynamy w naszej parafii przygotowanie do I Komunii św., do której przystąpią dzieci klas III szkoły podstawowej. Za pośrednictwem katechetów rodzice otrzymają specjalne deklaracje do wypełnienia. Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowująca do uroczystości w każdą niedzielę o godz. 10.30; za pośrednictwem katechetów dzieci otrzymają specjalne książeczki obecności. Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek 26 września o godz. 19.00 w kościele. Przygotowanie do I Komunii św. poprowadzi w tym roku ks. Wiesław.

12. Rozpoczynamy katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii; pierwsze spotkanie 27 września (we wtorek) o godz. 20.00 w Sali Różańcowej na plebani.

13. Rozpoczynamy w naszej parafii roczne przygotowanie do bierzmowania dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych. Prosimy młodzież o pobranie w kancelarii parafialnej do końca września karty zgłoszeniowej i osobiste wpisanie się na listę bierzmowanych. Pierwsze spotkanie dla kandydatów i rodziców 02 paĹşdziernika w kościele o godz. 16.00.

14. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy czynnie włączyli się w ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce na terenie naszej parafii: "Z Rio do Krakowa - Resume" oraz nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, które rozpoczęło peregrynację kopii jasnogórskiej w Diecezji Łowickiej. Dziękujemy: Przedstawicielom Parlamentu, lokalnym Władzom Samorządowym, Służbom mundurowym, Centrum Kultury oraz żyrardowskiej "Resursie", młodzieży z Biura ŚDM, wolontariuszom, grupom parafialnym, wszystkim zaangażowanym w różnego rodzaju posługi podczas tych wydarzeń. W sposób szczególny dziękuję kapłanom za ich posługę i oddanie. Myślę, ze daliśmy dobre świadectwo współdziałanie, zrozumienia, a przede wszystkim czytelny znak naszej wiary. Bóg zapłać!

15. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej (w prasie szeroka relacja ze wspomnianych wydarzeń żyrardowskich).

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia