Ogłoszenia

26.05.16

Ogłoszenia - 22.05.2016r. Ur. Trójcy Przenajświętszej


1. W dniu dzisiejszym przypada 12 rocznica sakry biskupiej oraz ingresu do katedry łowickiej Ordynariusza naszej diecezji Biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby. Z tej racji podczas Mszy św. o godz. 12.00, po "Modlitwie po Komunii" odśpiewamy dziękczynne "Te Deum".

2. W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej parafii Niedzielę Światowych Dni Młodzieży. Podczas każdej Mszy św. młodzież będzie zapraszać na wyjazdu do "Miasteczka Łowickiego pod Krakowem", jak również prosić o wsparcie materialne. Przed kościołem w namiocie ŚDM kapłani koordynatorzy oraz młodzi z naszej parafii będą udzielali informacji dotyczących wyjazdu do Krakowa.

3. Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

4. W czwartek przypada liturgiczna uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Po sumie wyruszy procesja eucharystyczna, która tradycyjnie przejdzie do czterech ołtarzy ulicami: Narutowicza, Limanowskiego, Wyszyńskiego, Mireckiego, Narutowicza. Prosimy o pomoc w przygotowaniu poszczególnych stacji procesji następujące zespoły parafialne; I ołtarz - Wspólnoty Neokatechumenalne (odpowiedzialny ks. Proboszcz); II ołtarz - Oaza i Kościół Domowy (odpowiedzialny ks. Wojciech)); III ołtarz - Żywy Różaniec i ministranci starsi (odpowiedzialny ks. Wiesław); IV ołtarz - Odnowa w Duchu Świętym (odpowiedzialny ks. Tomasz). Prosimy o jak najliczniejszy udział w procesji Bożego Ciała asystę kościelną, lektorów, ministrantów, bielanki, scholę (w strojach), Żywy Różaniec oraz inne wspólnoty parafialne. Prosimy dziewczęta rocznicowe o posługę sypania kwiatów (mogą do tej czynności posłużyć koszyczki używane do święconki; prosimy mamy dziewcząt o pomoc w zebraniu odpowiedniej ilości płatków kwiatowych).

5. Od uroczystości Bożego Ciała aż do następnego czwartku (czyli w ramach oktawy), podczas nabożeństw majowych o godz. 17.30, będziemy wychodzili z procesją eucharystyczną na zewnątrz kościoła. Zapraszamy asystę oraz wiernych do jak najliczniejszego udziału w tych nabożeństwach. Na zakończenie oktawy błogosławieństwo "wianków".

6. W uroczystość Bożego Ciała dzieci z klas III z terenu naszej parafii będą przeżywać rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej. Uroczystość rocznicowa odbędzie się podczas sumy o godz. 12.00. Ostatnia próba przygotowująca do uroczystości rocznicy 23.05 o godz. 19.00. SpowiedĹş dla dzieci i ich rodziców podczas wszystkich Eucharystii sprawowanych przed Bożym Ciałem, jak również od poniedziałku do środy w godz. 15.00 - 17.00.

7. W przyszłą niedzielę 29.05 wolontariusze fundacji Pro-Prawo do życia, przeprowadzą zbiórkę podpisów pod projektem ustawy, komitetu ustawodawczego "Stop aborcji". Aby móc złożyć podpis niezbędny jest numer pesel, który każdy z nas ma w dowodzie osobistym. Projekt ustawy można znaleĹşć na stronie www.stopaborcji.pl. Zachęcamy do poparcia projektu ustawy wszystkich, którym nie jest obojętny los dzieci nienarodzonych..

8. Za tydzień, po raz kolejny, obchodzić będziemy w Polsce Święto Dziękczynienia. W tym roku przebiega ono pod hasłem: "Chrzest Darem Miłosierdzia". Będzie to również okazja, by wesprzeć materialnie dzieło budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

9. Zanim rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie zapraszamy młodzież na XX Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Tegoroczne czuwanie modlitewne odbędzie się w sobotę 04 czerwca. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Koszt 70 zł obejmuje tzw. pakiet lednicki oraz dojazd i powrót autokarem.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia