Ogłoszenia

22.03.16

Ogłoszenia - 20.03.2016r. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej


1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia. "Wielki Tydzień przeznaczony jest na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy" (Kal31). Podczas wszystkich Eucharystii w dniu dzisiejszym rozważamy opis Meki Pana Jezusa i błogosławimy palmy, które wykonały własnoręcznie dziewczęta ze scholi dziecięcej. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na fundusz dziecięcy.

2. W dniu dzisiejszym w Łowiczu odbędzie się Spotkanie Młodych w ramach XXXI Światowego Dnia Młodzieży. Początek, celebracji o godz. 10.30 na Starym Rynku.

3. Dzisiaj o godz. 15.00 na plebanii świąteczne spotkanie Koła Żywego Różańca.

4. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu do środy włącznie. Wznowi ona funkcjonowanie dopiero we wtorek po świętach.

5. Począwszy od jutra zawieszamy na czas świąteczny adorację Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Wznowimy ją po specjalnym ogłoszeniu.

6. Sakrament Pokuty i Pojednania w Wielkim Tygodniu będzie sprawowany w następującym porządku: od dzisiaj do środy włącznie - podczas wszystkich sprawowanych w tych dniach Eucharystii; w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 7.00 do 8.00 rano. Poza tymi godzinami oraz w Wielki Czwartek nie będzie możliwości skorzystania ze spowiedzi.

7. W Wielki Czwartek - wspomnienie ustanowienia Najśw. Sakramentu oraz sakramentu kapłaństwa. W tym dniu sprawowane są dwie liturgie: przed południem (o godz. 10.00) Msza św. Krzyżma w katedrze łowickiej, w czasie której zostaną poświęcone Oleje św. a kapłani odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie oraz wieczorem (w naszym kościele parafialnym o godz. 18.00) Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po liturgii wieczornej przeniesienie Najśw. Sakramentu do tzw. "ciemnicy". Zachęcamy do adoracji.

8. W Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18.00. Po jej zakończeniu przeniesienie Najśw. Sakramentu do "grobu". Zachęcamy do adoracji. Przypominamy, że wiernych, którzy ukończyli osiemnasty rok życia, a nie przekroczyli jeszcze sześćdziesiątego, obowiązuje w tym dniu post ścisły. Taca zbierana podczas wieczornego nabożeństwa przeznaczona jest na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

9. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Ur. Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 20.00. Podczas tej liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne (prosimy zabrać ze sobą świece). Pokarmy na stół wielkanocny zaczniemy błogosławić od godz. 9.00. Na godz. 10.00 prosimy o pojazd, który zawiózłby kapłana do wiosek: Benenard, Chroboty, Korytów. Błogosławieństwo pokarmów w naszej świątyni zakończymy o godz. 16.00.

10. W Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzali wodę święconą. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na fundusz ministrancki.

11. W przyszłą niedzielę Ur. Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00. Prosimy o jak najliczniejszy udział w procesji rezurekcyjnej: asystę, ministrantów, bielanki, scholę, Żywy Różaniec, III Zakon oraz wszystkie zespoły parafialne. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

12. Osoby korzystające z pomocy "Caritas" będą mogły, od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy, w godz. 14.00 - 15.00, otrzymać paczkę żywnościową na stół wielkanocny.

13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia