Ogłoszenia

21.02.16

Ogłoszenia - 21.02.2016r. II Niedziela Wielkiego Postu


1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej Wspólnocie Parafialnej kamilianina, O. Jerzego Wilka. Podczas niedzielnych kazań opowie nam o pracy misyjnej swoich współbraci, a po zakończeniu Eucharystii będzie rozprowadzał materiały misyjne. O godz. 16.00 zaprasza chętnych na specjalne nabożeństwo o tematyce misyjnej. O. Jerzy Wilk poprowadzi w dniach od 22 do 24 lutego rekolekcje szkolne dla dzieci oraz młodzieży uczącej się w placówkach znajdujących się na ternie parafii M.B. Pocieszenia.

2. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz pomocy "Kościołowi w Świecie".

3. W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 na plebanii spotkanie Koła Żywego Różańca.

4. Pod chórem organowym wyłożone zostały skarbonki "Jałmużna Wielkopostna". Zachęcamy dzieci, które chciałyby - rezygnując z drobnych przyjemności i odkładając w ten sposób drobne sumy pieniędzy - pomóc potrzebującym, aby zabrały do domu kartonowe skarbonki. Zostaną one zebrane w Niedzielę Miłosierdzia Bożego i przekazane "Caritas" Diecezjalnej.

5. Od poniedziałku do piątku, w godz. 14.00 - 15.00 "Caritas" parafialna będzie wydawać jabłka. Dla formalności potrzebne są dane: imię i nazwisko oraz pesel.

6. Jak co roku, w czasie Wielkiego Postu, przy obrazie Jezusa Miłosiernego znajduje się kosz, do którego można składać produkty żywnościowe na stół wielkanocny dla ubogich naszej parafii. Obok znajduje się skarbona na wielkopostną jałmużnę. W tym roku chcielibyśmy uzyskane fundusze przeznaczyć na dofinansowanie wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży młodym, których nie stać na wpłatę 550 zł.

7. Prosimy rodziny, które pobrały deklaracje przyjęcia młodzieży z zagranicy na Dni w Diecezji, bądĹş jeszcze dziś to uczynią, aby wypełnione dostarczyły do przyszłej niedzieli.

8. Prezydent Miasta Żyrardowa wraz z Przewodniczącym żyrardowskiego Koła Dużych Rodzin zapraszają na spotkanie, którego celem jest integracja dużych rodzin z ternu Żyrardowa, zapoznanie z Programem Żyrardowskiej Karty dużej Rodziny, działalnością Koła Związku Dużych Rodzin 3+, poznanie Partnerów Programu oraz zainteresowanie udziałem w tym przedsięwzięciu innych, celem wzbogacenia oferty skierowanej do rodzin posiadających troje i więcej dzieci. Spotkanie odbędzie się w żyrardowskiej "Resursie" 26 lutego o godz. 18.00.

9. Parafia ś.ś. Cyryla i Metodego w Żyrardowie organizuje warsztaty dla małżeństw p.t. "Nawigacja w rodzinie". Odbędą się one w sobotę 27 lutego o godz. 19.00 w Sali Multimedialnej. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

10. W niedzielę, za tydzień o godz. 16.00, spotkanie kandydatów do bierzmowania.

11. Informujemy, że zajęcia kursu przedmałżeńskiego rozpoczynają się w środę 02 marca o godz. 20.00 w Sali Różańcowej na plebanii.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia