Ogłoszenia

12.12.15

Ogłoszenia - 13.12.2015r. III Niedziela Adwentu


1. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

2. Kino "Len" w Żyrardowie, z racji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, zaprasza na film przypominający postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki pt. "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Pierwsza projekcja odbędzie się dziś, 13 grudnia o godz. 17.30, druga 17 grudnia, w czwartek o godz. 12.45.

3. W dniu jutrzejszym nie będzie czynna kancelaria cmentarza.

4. Dziękujemy za ofiary zebrane tydzień temu do puszek na przygotowanie wigilii dla samotnych oraz świątecznych paczek dla dzieci, rodzin i osób korzystających z pomocy "Caritas". Bożonarodzeniowe dzieła "Caritas" parafialnej można nadal wspierać, wrzucając ofiary do skarbony przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Tam również znajduje się kosz na produkty żywnościowe przeznaczone na wigilię dla ubogich. Wigilijny obiad odbędzie się 24 grudnia o godz. 13.00. Już dziś zapraszamy oraz prosimy o przekazanie zaproszenia osobom zainteresowanym.

5. Parafialna "Caritas" oraz młodzi wolontariusze z naszej parafii przygotowują paczki świąteczne dla dzieci w wieku do 15 lat z rodzin korzystających z pomocy "Caritas". Zapisy na paczki u p. Władysławy od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 15.00. Paczki rozdamy dzieciom 23 grudnia o godz. 11.00 w Sali Różańcowej. Dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących będą wydawane w tym tygodniu, w godz. 14.00 - 15.00.

6. Ministranci rozprowadzają "sianko na stół wigilijny". Zebrane przy tym ofiary przeznaczone zostaną na fundusz ministrancki.

7. Dzieci ze scholi rozprowadzają domowe, przygotowane własnoręcznie z rodzicami, pierniczki. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na potrzeby scholi parafialnej.

8. Pobłogosławione opłatki na stoły wigilijne można nabywać w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

9. Za tydzień rozpoczynamy adwentowe rekolekcje. Wygłosi je dla nas w tym roku ks. Piotr Kaczmarek, wicerektor W.S.D. w Łowiczu - z pochodzenia, nasz parafianin. Plan rekolekcji jest następujący: w niedzielę Msze św. z naukami w porządku niedzielnym; w poniedziałek i wtorek Eucharystie z naukami o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. We wtorek o godz. 9.00 specjalna Msza św. z nauką dla osób chorych, starszych, samotnych. Uczestnicy będą mieli możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia. Sakrament pokuty i pojednania sprawowany będzie podczas wszystkich rekolekcyjnych nabożeństw. W czasie rekolekcji adwentowych nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornych.

10. Za tydzień o godz. 15.00 opłatkowe spotkanie Koła Żywego Różańca.

11. Są dostępne świece wigilijne "Caritas" w cenie 5,00PLN.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz kalendarzy diecezjalnych.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia