Ogłoszenia

23.11.15

Ogłoszenia - 22.11.2015r. Ur. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata


1. W dniu dzisiejszym obchodzimy w Kościele liturgiczną uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać - pod zwykłymi warunkami - odpust zupełny.

2. Taca zebrana zbierana w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

3. W najbliższy piątek, po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali na plebanii, grupa Odnowy w Duchu Świętym posługuje modlitwą wstawienniczą.

4. Wraz z kinem "Len" zapraszamy na film "Czy naprawdę wierzysz?", będący kontynuacją obrazu "Bóg nie umarł". Najbliższa projekcja 29 listopada (w niedzielę) o godz. 15.00. Ceny biletów promocyjne.

5. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Okres Adwentu. Jest to czas "przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania". Msze św. roratnie będą odprawiane w naszym Kościele w dni powszednie o godz. 7.00. Zapraszamy na nie także dzieci - jak zwykle przygotowaliśmy specjalne pamiątki, które będą zewnętrznym znakiem uczestnictwa w roratach.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz kalendarzy diecezjalnych.

 

 

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia