Ogłoszenia

31.05.15

Ogłoszenia parafialne - 31 maja 2015 - IX Niedziela zwykła (Uroczystość Trójcy Świętej)


1. W dniu dzisiejszym nasza Wspólnota Parafialna przeżywa uroczystość I Komunii św. Msze komunijne odprawione zostaną o godz. 10.00 oraz 12.00. Zwracamy uwagę na zmianę godziny Eucharystii sprawowanej zazwyczaj o godz. 10.30.

2. Dzieci pierwszokomunijne wezmą udział w tzw. "Białym Tygodniu". Od poniedziałku do piątku włącznie przychodzić będą do kościoła na godz. 17.30, na nabożeństwo czerwcowe i Mszę św. o godz. 18.00. Wyjątkiem będzie Uroczystość Bożego Ciała, kiedy dzieci pierwszokomunijne przyjdą w strojach na Eucharystię o godz. 10.30.

3. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe. Od jutra zaczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane: w dni powszednie o godz. 17.30; w niedziele i uroczystości o godz. 18.00. Zachęcamy parafian do licznego udziału.

4. W czwartek przypada liturgiczna uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Po sumie wyruszy procesja eucharystyczna, która tradycyjnie przejdzie do czterech ołtarzy ulicami: Narutowicza, Limanowskiego, Wyszyńskiego, Mireckiego, Narutowicza. Prosimy o pomoc w przygotowaniu poszczególnych stacji procesji następujące zespoły parafialne; I ołtarz - Wspólnoty Neokatechumenalne (odpowiedzialny ks. Proboszcz); II ołtarz - Oaza i Kościół Domowy (odpowiedzialny ks. Wojciech)); III ołtarz - Żywy Różaniec i ministranci starsi (odpowiedzialny ks. Wiesław); IV ołtarz - Odnowa w Duchu Świętym (odpowiedzialny ks. Tomasz). Prosimy o jak najliczniejszy udział w procesji Bożego Ciała asystę kościelną, lektorów, ministrantów, scholę (w strojach), Żywy Różaniec oraz inne wspólnoty parafialne. Prosimy dziewczęta rocznicowe o posługę sypania kwiatów (mogą do tej czynności posłużyć koszyczki używane do święconki; prosimy mamy dziewcząt o pomoc w zebraniu odpowiedniej ilości płatków kwiatowych). W uroczystość Bożego Ciała, z racji pierwszego czwartku miesiąca, modlitwy o powołania odmówimy podczas nabożeństwa czerwcowego.

5. W Uroczystość Bożego Ciała dzieci z klas III z terenu naszej parafii będą przeżywać rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej. Uroczystość rocznicowa odbędzie się podczas sumy o godz. 12.00. Ostatnia próba przygotowująca do uroczystości dla dzieci rocznicowych we wtorek o godz. 19.00. SpowiedĹş dla dzieci i ich rodziców wszystkich sprawowanych Mszy św. przed Bożym Ciałem, jak również od poniedziałku do środy od godz. 15.00.

6. W pierwszy piątek czerwca po Eucharystii o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. Wieczorem, litanię oraz Akt Oddania odmówimy podczas nabożeństwa czerwcowego. SpowiedĹş podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.

7. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy porannej wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie. Odwiedziny chorych według informacji jakie poszczególni kapłani pozostawili swoim podopiecznym.

8. Organizujemy wyjazd na XIX Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Lednicę w dniach 6 - 7 czerwca b.r.. Zapisy - w dniu dzisiejszym po Mszach św.

9. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

10. Za tydzień, po raz kolejny, obchodzić będziemy w Polsce Święto Dziękczynienia. W tym roku przebiega ono pod hasłem: "Królowo Rodzin - dziękujemy i zawierzamy". Będzie to również okazja, by wesprzeć materialnie dzieło budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

11. Są jeszcze wolne miejsca na wakacyjne rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży w Pieniny i Gorce. Kartę informacyjną oraz zgłoszeniową można pobrać w zakrystii. Spotkanie dla zainteresowanych zostało przeniesione i odbędzie się 7 czerwca, po Mszy św. o godz. 10.30 w Sali Różańcowej.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia