Ogłoszenia

06.04.15

Ogłoszenia - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 05.04.2015r.


1. "Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Św. obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako <<wielką niedzielę>>" św. Atanazy. Do Niedzieli Miłosierdzia będziemy celebrowali oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięĹşliwość od pokarmów mięsnych.

2. W dniu dzisiejszym, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

3. Dzisiaj, po zakończonych Mszach św. można złożyć ofiary do puszek przeznaczone na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.

4. Taca zebrana w dniu jutrzejszym przeznaczona będzie na potrzeby Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie.

5. Przez najbliższy tydzień, ze względu na obecne jeszcze dekoracje "ciemnicy" oraz grobu Pańskiego, nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej.

6. 11 kwietnia w kinoteatrze "Polonez" w Skierniewicach odbędzie się X Sympozjum dar Życia. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie parafialnej

7. Za tydzień Kościół obchodzić będzie Święto Miłosierdzia Bożego. Z tej racji wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" wraz z młodzieżą z naszej parafii zapraszają wiernych na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, w czasie której można będzie skorzystać z modlitwy wstawienniczej. Zgromadzimy się w naszym kościele przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 71 Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. można będzie złożyć ofiary do puszek na potrzeby "Caritas" Diecezjalnej.

9. Prosimy, aby dzieci, które zabrały do domów kartonowe skarbonki "Jałmużna Wielkopostna", złożyły je do przyszłej niedzieli przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Zebrane w ten sposób ofiary zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.

10. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie celebracji Wielkiego Tygodnia w naszej Wspólnocie Parafialnej: czytającym "Mękę Pańską" ; tworzącym dekorację grobu oraz ciemnicy (Młodzieży ze Stowarzyszenia "Fabryka Feniksa"); wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego; Wspólnotom, które przygotowały liturgię Triduum Paschalnego: ministrantom, lektorom, Scholi Młodzieżowej, "Armii Boga", asyście kościelnej, "Kościołowi Domowemu", Wspólnotom Neokatechumrnalnym, "Żywemu Różańcowi"; III Zakonowi, p. Organiście, p. Kościelnemu; a nade wszystko Księżom, pod których kierownictwem były prowadzone w/w aktywności, jak również za pełną dyspozycyjność w konfesjonale oraz przewodniczenie celebracjom liturgicznym i głoszone podczas nich słowo Boże.

11. Żyrardowski szpital zaprasza wszystkich mieszkańców naszej parafii, którzy ukończyli 35 rok życia i są zameldowani w powiecie żyrardowskim, do wzięcia udziału w programie profilaktycznym wczesnego wykrywania chorób układu krążenia "Zadbaj o serce i ciesz się życiem". Wszystkie badania laboratoryjne krwi, EKG oraz wizyty lekarskie są bezpłatne. Na wizyty bez kolejek można się umówić pod numerem telefonu 534597664, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 15.30.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia