Ogłoszenia

29.03.15

Ogłoszenia - 29.03.2015r. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej


1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia. "Wielki Tydzień przeznaczony jest na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy" (Kal31). Podczas wszystkich Eucharystii w dniu dzisiejszym rozważamy opis Meki Pana Jezusa i błogosławimy palmy, które wykonały własnoręcznie dziewczęta ze scholi dziecięcej. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na fundusz dziecięcy.

2. W dniu dzisiejszym w Łowiczu odbędzie się Spotkanie Młodych w ramach XXX Światowego Dnia Młodzieży. Początek, celebracji o godz. 10.00 na Starym Rynku.

3. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu do środy włącznie. Wznowi ona funkcjonowanie dopiero we wtorek po świętach.

4. W Wielki Czwartek - wspomnienie ustanowienia Najśw. Sakramentu oraz sakramentu kapłaństwa. W tym dniu sprawowane są dwie liturgie: przed południem (o godz. 10.00) Msza św. Krzyżma w katedrze łowickiej, w czasie której zostaną poświęcone Oleje św. a kapłani odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie oraz wieczorem (w naszym kościele parafialnym o godz. 18.00) Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po liturgii wieczornej przeniesienie Najśw. Sakramentu do tzw. "ciemnicy". Zachęcamy do adoracji.

5. W Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18.00. Po jej zakończeniu przeniesienie Najśw. Sakramentu do "grobu". Zachęcamy do adoracji. Przypominamy, że wiernych, którzy ukończyli osiemnasty rok życia, a nie przekroczyli jeszcze sześćdziesiątego, obowiązuje w tym dniu post ścisły. Taca zbierana podczas wieczornego nabożeństwa przeznaczona jest na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

6. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Ur. Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 20.00. Podczas tej liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne (prosimy zabrać ze sobą świece). Pokarmy na stół wielkanocny zaczniemy błogosławić od godz. 9.00. Na godz. 10.00 prosimy o pojazd, który zawiózłby kapłana do wiosek: Benenard, Chroboty, Korytów. Błogosławieństwo pokarmów w naszej świątyni zakończymy o godz. 16.00.

7. W Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzali wodę święconą. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na fundusz ministrancki.

8. Sakrament Pokuty i Pojednania w Wielkim Tygodniu będzie sprawowany w następującym porządku: od dzisiaj do środy włącznie - podczas wszystkich sprawowanych w tych dniach Eucharystii; w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 9.00 rano. Poza tymi godzinami oraz w Wielki Czwartek nie będzie możliwości skorzystania ze spowiedzi.

9. W przyszłą niedzielę Ur. Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00. Prosimy o jak najliczniejszy udział w procesji rezurekcyjnej: asystę, ministrantów, bielanki, scholę, Żywy Różaniec, III Zakon oraz wszystkie zespoły parafialne. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy materialnie i finansowo wsparli posługę "Caritas" parafialnej na rzecz ubogich. Rozdaliśmy wielkanocne paczki żywnościowe 100 rodzinom naszej parafii.

11. Dziękujemy za przygotowanie i poprowadzenie nabożeństwa "Drogi Krzyżowej" w ubiegły piątek: p. Jarosławowi Gajewskiemu, p. Kubie Sokołowskiemu, Grupie Rekonstrukcyjno - Historycznej z Mszczonowa oraz Stowarzyszeniu Młodzieży "Fabryka Feniksa".

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia