Ogłoszenia

08.02.15

Ogłoszenia - 08.02.2015r. V Niedziela Zwykła


1. W dniu dzisiejszym, o godz. 15.00 w kościele, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz dla ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

2. Dzisiaj o godz. 16.00 na plebanii spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

3. Od jutra wznawiamy normalny grafik Mszy św. w dni powszednie. Rano będziemy odprawiać Eucharystie o godz. 7.00 i 7.30, wieczorem o 17.00, 17.30, oraz 18.00.

4. W środę, we wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes, obchodzić będziemy w Kościele XXIII Światowy Dzień Chorego pod hasłem, zaczerpniętym z Księgi Hioba: "Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi" (Hi29,15). Z tej racji, na Oddziale Opieki Paliatywnej naszego szpitala, zostanie odprawiona o godz. 11.00 Msza św., na którą zapraszamy chorych oraz służbę zdrowia. Po Eucharystii indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

5. W środę, podczas Mszy św. nowennowej o godz. 18.00, modlić się będziemy z chorymi i za chorych naszej parafii. Podczas Eucharystii chętni będą mogli przystąpić do sakramentu namaszczenia chorych.

6. Zapraszamy dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych w każdą sobotę o godz. 11.00 na plebanii.

7. Za tydzień, w ostatnią niedzielę przed Wielkim Postem, zapraszamy dzieci na plebanię po Mszy św. o godz. 10.30 na zabawę karnawałową z zespołem "Another Band". Zabawa trwać będzie do godz. 13.30. Obowiązują stroje karnawałowe.

8. Za tydzień gościć będziemy w naszej Wspólnocie Parafialnej przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 na plebanii spotkanie Koła Żywego Różańca.

10. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w domach wiernych naszej parafii. Bardzo dziękuję księżom za ogromny trud siedmiu tygodni pracy. W tym czasie kapłani nie korzystali z przysługującego im prawa do dnia wolnego. Tylko dzięki ich postawie byliśmy zdolni tak sprawnie przeprowadzić kolędę na terenie całej parafii. Bóg zapłać! Dziękujemy tym parafianom, którzy oczekiwali nas w swoich domach i dzielili się z księżmi troskami oraz radościami życia naszej Wspólnoty Parafialnej. Składamy serdeczne "Bóg zapłać!" za złożone przy tej okazji ofiary, które wyniosły 73'916,80 PLN (to najwyższa suma, którą udało się zebrać w ciągu ostatnich ośmiu lat - serdecznie dziękujemy!). Z tej sumy nasza parafia zobowiązana jest odprowadzić w formie podatku stałego 20% tj. 14'783,30 PLN na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Pozostałe do dyspozycji środki (55'437,60 PLN) zostaną wykorzystane na inwestycje parafialne. W nich również zawiera się wynagrodzenie kapłanów odwiedzających wiernych naszej parafii z wizytą duszpasterską.

11. O.O. Franciszkanie i organizatorzy zapraszają do udziału w Nocnej Pielgrzymce Pieszej z sanktuarium w Miedniewicach do Niepokalanowa. Najbliższa pielgrzymka odbędzie się 14 lutego. Dokładniejsze informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.

12. Księża Salezjanie zapraszają do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych, które odbędą się w kościele ś.ś. Cyryla i Metodego w Żyrardowie w dniach 15.02 - 19.04. 2015r.

13. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w materiały informacyjne, dotyczące przekazania 1% podatku dochodowego za rok 2014. Ulotki rozprowadza młodzież naszej parafii, wolontariusze Hospicjum Domowego. Są także materiały "Caritas" Diecezjalnej.

14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia