Archiwum

06.06.09

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka


W ostatnią niedzielę maja Parafia Matki Bożej Pocieszenia zorganizowała Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Współorganizatorami tego przedsięwzięcia byli Prezydent Miasta Żyrardowa, Stowarzyszenie Parafiada, Kuria Diecezjalna Łowicka, Stowarzyszenie "Fabryka Feniksa" oraz Oratorium św. Jana Bosco w Żyrardowie. 
Festyn zgromadził całe rodziny z Żyrardowa i okolic. Całe rodziny mogły uczestniczyć w wielu zabawach m.in. w strzelaniu z Paintballa i łuku, przeciąganiu liny, konkursie graffiti, malowaniu twarzy, chodzeniu na szczudłach czy zabawach z chustą animacyjną . Była również możliwość skorzystania z grilla. W śród atrakcji nie zabrało również loterii fantowej, z której dochód przeznaczony zostanie na letni wyjazd dzieci. Główna nagroda do wygrana był rower fundowany przez ks. Proboszcza Adama Bednarczyka. Loterię prowadziły rodziny z Domowego Kościoła. 
Całość imprezy rozpoczęła się musicalem o św. Pawle, który można było zobaczyć o godz. 13.00 w Centrum Kultury. Równocześnie na pobliskich obiektach sportowych prowadzona była rywalizacja drużyn w piłce nożnej i siatkowej. 
Oficjalne rozpoczęcie Festynu nastąpiło na scenie przed kościołem o godz. 15.00. W pierwszej części uczestnicy byli świadkami Przeglądu piosenki religijnej, w między czasie odbywały się gry i zabawy rekreacyjne na terenie wokół kościoła i plebanii. Tego dnia nie zabrakło również pokazu tanecznego Outbreak Dance Studio, występu Beatboxowego. Dobrą zabawę zapewnił również zespół Lustro, który wraz ze Schola Dziecięcą działającą przy parafii dostarczył niezapomnianych wrażeń. 
Organizatorzy nie tyko zapewnili atrakcje dla ciała lecz również zadbali o stronę duchową. O godz. 18.00 została wspólnie odśpiewana przed kościołem ostatnia tegoroczna "majówka". A zwięczeniem całego Festynu był koncert zespołu New Life'M. 
Mamy nadzieję, że za rok również Parafia zorganizuje podobny Festyn. W tym roku mimo nieprzychylnej pogody bawiło się wspólnie około 2 tyś osób.

W tym miejscu należy podziękować nie tylko organizatorom ale także dobroczyńcom: Starostwu Powiatowemu w Żyrardowie, Aptece Aliny Zalewskiej, Firmie transportowej Emka-Trans oraz Bankowi PeKaO SA Oddział I w Żyrardowie. To dzięki nim ten dzień pozostanie na długo w pamięci mieszkańcom Żyrardowa.

 

Copyright 2008-2023 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia