Ogłoszenia

31.03.24

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 31.03.2024r.


 1. "Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Św. obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako "wielką niedzielę" św. Atanazy. "Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie" (Kal 24). W związku z tym w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 2. W dniu jutrzejszym plan Mszy św. jak w niedzielę. Taca przeznaczona jest na potrzeby Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie.
 3. Na czas świąteczny zawiesiliśmy adorację Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Wznowimy ją po uprzednim ogłoszeniu.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Mszy św. o godz. 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem modlitw o powołania.
 5. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji, po Eucharystiach o godz. 7.30 oraz 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa i Aktu Oddania. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas wszystkich sprawowanych w ty dniu nabożeństw.
 6. W piątek 05 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 kolejne spotkanie dla młodzieży z klas "8", która w tym roku szkolnym przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 7. W pierwszą sobotę kwietnia, po Mszy św. o godz. 7.30, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem, o godz. 19.00, nabożeństwo fatimskie.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 80 Tydzień Miłosierdzia. Puszka zbierana w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby "Caritas" diecezjalnej.
 8. Za tydzień, w II Niedzielę Wielkanocy, obchodzić będziemy w Kościele Święto Bożego Miłosierdzia. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza do naszego kościoła na godz.15.00 na uwielbienie Bożego Miłosierdzia, połączone z adoracją Najśw. Sakramentu. Podczas tego nabożeństwa można otrzymać szczególny dar, jakim jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy.
 9. Dzieci, które wzięły do domu skarbonki "Jałmużna wielkopostna" mogą je przynieść do kościoła w tym tygodniu i złożyć przed ołtarzem Miłosierdzia Bożego.
 10. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie celebracji Wielkiego Tygodnia w naszej Wspólnocie Parafialnej: czytającym "Mękę Pańską"; tworzącym dekorację grobu oraz ciemnicy; Wspólnotom, które przygotowały liturgię Triduum Paschalnego: ministrantom, lektorom, scholi, asyście kościelnej, p. Organiście, p. Kościelnemu; a nade wszystko Księżom, pod których kierownictwem były prowadzone w/w aktywności, jak również za pełną dyspozycyjność w konfesjonale oraz przewodniczenie celebracjom liturgicznym i głoszone podczas nich słowo Boże. Dziękuję ks. Łukaszowi za pełnienie funkcji ceremoniarza Triduum Paschalnego oraz za kierownictwo w przygotowaniu dekoracji "ciemnicy" i, grobu Pańskiego".
 11. W dniach 06-07 kwietnia b.r. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Łowickiej zaprasza do Domu Modlitwy i Formacji w Łowiczu na spotkanie ambasadorów i wolontariuszy Diecezji Łowickiej p.t "ŚDM 2016 na BIS". Szczegóły na plakacie znajdującym się w gablocie parafialnej przed kościołem.
 12. W dniu 18 maja b.r. nasz parafianin, alumn Diecezji Łowickiej w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie, Patryk Cieślak, syn Krzysztofa i Doroty, przyjmie święcenia diakonatu. Polecamy go modlitwom wszystkich naszych parafian.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia