Ogłoszenia

10.03.24

Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Wielkiego Postu - 10.03.2024r.


  1. Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację Biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby z posługi biskupa diecezjalnego łowickiego. Jednocześnie mianował administratora apostolskiego diecezji łowickiej, aż do czasu mianowania nowego ordynariusza tejże diecezji, w osobie Biskupa pomocniczego diecezji łowickiej Wojciecha Tomasza Osiala.
  2. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy w naszym Kościele rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je dla nas w tym roku O. Zbigniew Kluska, Paulin. Plan rekolekcji jest następujący: dzisiaj układ nabożeństw niedzielny; w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.00, 19.30. We wtorek o godz. 9.00 specjalna Eucharystia dla osób chorych, starszych, samotnych możliwością Previęcia z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych Spowiedź w czasie wszystkich sprawowanych w tych dniach nabożeństw. Serdecznie zapraszamy.
  3. W środę przypada 11 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Podczas Eucharystii o godz. 18.00, po modlitwie, "po komunii", odśpiewamy uroczyste "Te Deum".
  4. Od czwartku rozpoczynają się w parafii salezjańskiej rekolekcje dla mężczyzn "Męski trening duchowy". Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie przed kościołem.
  5. W dniach 16 - 24.03 2024r. włączamy się w nowennę w intencji zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki. Modlitwy nowennowe będziemy odmawiali podczas każdej Eucharystii przed blogosławieństwem końcowym. Zachęcamy również do uczestnictwa w apelach jasnogórskich transmitowanych przez telewizję "Trwam".
  6. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy w Kościele Niedzielę Palmową. Podczas każdej Eucharystii będziemy błogosławili palmy oraz rozważali opis Męki Chrystusa. Dzieci ze Scholi przygotują własnoręcznie pewną ilość palm. Ofiary składane przy ich nabywaniu przeznaczone zostaną na fundusz dziecięcy.
  7. Dwa tygodnie temu w dniu 21 lutego doszło do tragedii rodzinnej na Budach Zosinych pod Żyrardowem. W wyniku olbrzymiego pożaru spłonął doszczętnie drewniany dom z całym dobytkiem życia. W najbliższą niedzielę tj. 17 marca 2024 r. po wszystkich Mszach św. będą zbierane ofiary na odbudowę spalonego domu. W tym wielkopostnym okresie rodzina pogorzelców prosi o modlitwę w ich intencji i wsparcie finansowe. "Z całego serca, Bóg zaplać!".
  8. Bardzo dziękuję za przygotowanie i przeprowadzenie nawiedzenia relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w naszej parafii: kapłanom (szczególnie Ks. Łukaszowi), p. Kościelnemu, p. Organiście, wszystkim modlącym się podczas czuwania. Było nas naprawdę dużo, a atmosfera modlitwy i wyciszenia była wyjątkowa.
  9. Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego organizuje w dniach 09-14 września 2024r. pielgrzymkę samolotową do Lourdes i okolic. Zainteresowanych odsyłamy do gabloty przed kościołem, gdzie znajdują się informacje szczegółowe.
  10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia