Ogłoszenia

18.02.24

Ogłoszenia - I Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2024r.


  1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: "Drogę Krzyżową" - we wszystkie piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 17.15 oraz "Gorzkie Żale" - w niedziele o godz. 18.00. Za udział w "Gorzkich Żalach" można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Członkowie Wspólnot, Drogi Neokatechumenalnej" zapraszają na modlitwę brewiarzową "Jutrzni" z przedłużoną medytacją Słowa Bożego. Modlitwa odbywać się będzie w naszej świątyni przez cały okres Wielkiego postu, od poniedziałku do piątku, o godz. 6.00 rano.
  3. W dniach 5-6 marca br. będzie miało miejsce w rejonie żyrardowskim czuwanie przy relikwiach Błogosławionej Rodziny Ulmów. Czuwanie to odbędzie się w naszym kościele parafialnym. Już dzisiaj na nie zapraszamy. Dokładny plan czuwania pojawi się w tygodniu na plakatach w gablocie parafialnej.
  4. Zachęcamy do przekazywania 1,5% podatku dochodowego na rzecz Fundacji "Caritas" Diecezji Łowickiej. Przypominamy, że jest to organizacja pożytku publicznego, która wzięła pod swoje skrzydła naszą parafię. Wpisując w formularz PIT, w punkcie "wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)", numer KRS-u tej Fundacji, można dopisać w rubryce "cel szczegółowy 1,5%" hasło: "Ratujmy kościół w Żyrardowie". Dzięki temu całość środków przekazana na konto Fundacji powróci do nas jako wsparcie remontów planowanych w przyszłości w naszej parafii. Przypominamy, że na remont pinakli, na wieżach kościoła farnego otrzymaliśmy w ten sposób 30 000,00PLN. W chwili obecnej jesteśmy na etapie gromadzenia dokumentów potrzebnych do realizacji remontu więźby dachowej oraz wymiany pokrycia dachu plebanii naszej parafii. Promessa, którą otrzymaliśmy na tę inwestycję opiewa na sumę 1 078 000,00PLN. Aktualny kosztorys inwestycji opiewa na sumę 1 133 781,47PLN. Zainteresowanych odsyłamy do materiałów informacyjnych pod chórem.
  5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom "Ad gentes".
  6. Starosta Powiatu Żyrardowskiego Krzysztof Dziwisz zaprasza uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych Powiatu Żyrardowskiego do udziału w konkursie wiedzy o Błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim pt. "Prymas Tysiąclecia -ku wolności Ojczyzny". Jego celem jest kultywowanie wybitnej postaci Prymasa i jego wpływu na współczesną historię Polski, promowanie idei patriotyzmu, poszanowania praw człowieka, istoty rodziny i tradycji. Szczegóły konkursu są dostępne na stronie Powiatu Żyrardowskiego.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia