Ogłoszenia

11.02.24

Ogłoszenia - VI Niedziela Zwykła - 11.02.2024r.


  1. W dniu dzisiejszym obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Chorego. Z tej racji w naszym szpitalu o godz. 11.00 zostanie odprawiona Eucharystia w intencji chorych oraz tych, którzy ich pielęgnują i leczą. Polecamy również tę intencję modlitewną wszystkim naszym wiernym.
  2. We wtorek o godz. 19.00 na plebanii druga katecheza kursu przedmałżeńskiego. Wejście od strony kościoła.
  3. W tym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Służy on "przygotowaniu do obchodów Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodów Paschalnego Misterium przez, stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty". W środę Popielcową Eucharystie z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły (jeden posiłek, do syta" oraz dwa dla podtrzymania sił do normalnego funkcjonowania). Zobowiązani są do niego ci wiemi, którzy ukończyli osiemnasty rok życia i nie przekroczyli sześćdziesiątego. W Środę Popielcową nie będzie czynna kancelaria parafialna; nie będzie również adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00.
  4. W Środę Popielcową zostanie przeprowadzona ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w wojnie na Ukrainie.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:"Drogę Krzyżową" - we wszystkie piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 17.15 oraz" Gorzkie Żale" - w niedziele o godz. 18.00. Za udział w" Gorzkich Żalach" można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Zachęcamy do przekazywania 1,5% podatku dochodowego na rzecz Fundacji"Caritas" Diecezji Łowickiej. Przypominamy, że jest to organizacja pożytku publicznego, która wzięła pod swoje skrzydła naszą parafię. Wpisując w formularz PIT, w punkcie, wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)", numer KRS-u tej Fundacji, można dopisać w rubryce",cel szczegółowy 1,5%" hasło: "Ratujmy kościół w Żyrardowie". Dzięki temu całość środków przekazana na konto Fundacji powróci do nas jako wsparcie remontów planowanych w przyszłości w naszej parafii. Przypominamy, że na remont pinakli, na wieżach kościoła farnego otrzymaliśmy w ten sposób 30 000,00PLN. W chwili obecnej jesteśmy na etapie gromadzenia dokumentów potrzebnych do realizacji remontu więźby dachowej oraz wymiany pokrycia dachu plebanii naszej parafii, Promessa, którą otrzymaliśmy na tę inwestycję opiewa na sumę 1'078'000,00PLN. Aktualny kosztorys inwestycji opiewa na sumę 1 133 781,47PLN. Zainteresowanych odsyłamy do materiałów informacyjnych pod chórem.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia