Ogłoszenia

04.02.24

Ogłoszenia - V Niedziela Zwykła - 04.02.2024r.


  1. W dniu 02 lutego zmarł śp. Ks. Stanisław Puchaczewski, proboszcz parafii pw. św. Karola Boromeusza w Żyrardowie. 05 lutego o godz. 19.00 zostanie odprawiona w jego intencji Msza św. żałobna w kościele parafialnym pw. św. Karola Boromeusza. Eucharystia pogrzebowa zostanie odprawiona 06 lutego o godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. św. Karola Boromeusza w Żyrardowie. Po zakończonych uroczystościach pogrzebowych ciało kapłana zostanie przewiezione do Kuczyna (diecezja łomżyńska) i pochowane na parafialnym cmentarzu. "Wieczny odpoczynek racz, mu dać Panie..."
  2. W dniu dzisiejszym, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
  3. Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby "Caritas" parafialnej.
  4. Wracamy do normalnego grafiku służby Bożej. Rano odprawiamy Msze św. o godz. 7.00 i 7.30, wieczorem o godz. 17.00 i 18.00. Wznawiamy również dyżur spowiedniczy podczas adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00, od poniedziałku do piątku.
  5. Zakończyliśmy wizytę kolędową w tej części naszej parafii, która znajduje się przed przejazdem kolejowym. Dziękujemy parafianom, którzy przyjęli nas w swoich domach i dzielili się z duszpasterzami swoimi radościami oraz problemami. Dziękujemy również za złożone przy okazji kolędy ofiary, które wyniosły 28 622,00 PLN. Podczas Eucharystii, dla tej części parafii, w której nie było w tym roku wizyty kolędowej, parafianie złożyli ofiary na cele remontowe w wysokości 28 488,00 PLN. Serdeczne Bóg zapłać!
  6. Stowarzyszenie "Nieść Ulgę w Cierpieniu" im. Ojca Pio i Matki Teresy, dziękując wszystkim dotychczasowym Darczyńcom, zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego za 2023r. na dalszą działalność Stowarzyszenia, służącą chorym onkologicznie z Żyrardowa i okolicznych gmin. Obecnie priorytetowym zadaniem Stowarzyszenia jest budowa Ośrodka Hospicyjnego w Żyrardowie, u zbiegu ulic Kanałowej i Opolskiej. Wstępny koszt budowy ośrodka wynosi ok. 30 mln złotych brutto. Dotychczas, dzięki Państwa hojności i ofiamości, Stowarzyszeniu udało się zgromadzić środki w wysokości ok. 19% inwestycji, co wystarczyło na postawienie murów. Obecnie Stowarzyszenie pilnie potrzebuje funduszy na pokrycie obiektu dachem i zakończenie stanu surowego. Dlatego też zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o dalsze wspieranie tej inicjatywy i już teraz za każdy Dar Serca - z serca dziękujemy. Przy wyjściu z kościoła będą rozdawane ulotki z informacjami na ten temat.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  8. Rozpoczynamy kurs przedmałżeński we wtorek 6 lutego o godzinie 19.00 w sali różańcowej na plebanii. Wejście od strony podwórza.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia