Ogłoszenia

31.12.23

Ogłoszenia - Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego - 31.12.2023r. - Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 1. W dniu dzisiejszym przypada liturgiczne święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu małżeństwa sakramentalne odnawiają swoje przyrzeczenia małżeńskie.
 2. Dzisiaj, w ostatni dzień starego roku kalendarzowego, Msze św. w układzie niedzielnym. O godz. 18.00 specjalne nabożeństwo dziękczynne przed wystawionym Najśw. Sakramentem.
 3. Jutro przypada w Kościele liturgiczna uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Eucharystii niedzielny, z tym jednak wyjątkiem, że nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 4. Informujemy, że od wtorku rozpoczynamy wizytę kolędową. W 2024r. odwiedzimy naszych parafian w części parafii od torów kolejowych w kierunku Sochaczewa. Dla mieszkańców "zatorza" odprawimy kilka specjalnych Mszy kolędowych w naszym kościele o godz. 14.00.
 5. Mając na uwadze doświadczenia kolędowe poprzednich lat prosimy, aby osoby, które niedawno wprowadziły się do swojego mieszkania -a mają wolę przyjęcia księdza "po kolędzie" -zainteresowały się statusem duszpasterskim domu czy mieszkania, jakie zajmują. Kapłani naszej parafii-jeśli nie zostali zaproszeni z wizytą duszpasterską do jakiegoś domu przez ostatnie trzy lata - nie będą niepokoili mieszkańców i nie będą pukali do drzwi takiego mieszkania. Nie będą również pukać do domów, w których gospodarze odmówili przyjęcia księdza "po kolędzie". Jeśli brak wizyty duszpasterskiej przez ostatnie trzy lata jest tylko przypadkowym zbiegiem okoliczności, lub jeśli nastawienie osób, które odmówiły przyjmowania księdza "po kolędzie" uległo zmianie, należy to zasygnalizować kaplanowi odbywającemu kolędę - w przeciwnym razie domy takie będą figurowały w kartotece parafialnej, jako domy osób niezwiązanych z Kościołem.
 6. Informujemy, że na czas, kolędy" ulega zmianie plan Mszy św. w dni powszednie. Rano będziemy odprawiali Eucharystie o godz. 7.00 oraz 7.30; wieczorem tylko Mszę św. o godz. 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 kończyć się będzie o godz. 17.45. Podczas wizyty duszpasterskiej nie będzie kapłana dyżurującego w konfesjonale. Prosimy uczestników Eucharystii o godz. 18.00, aby korzystali z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszą św. Ponieważ w parafii będzie obecny tylko jeden kapłan pozostali będą odbywali wizytę duszpasterską nie będzie możliwości spowiedzi podczas Eucharystii o godz. 18.00.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Mszy św. o godz. 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z modlitwami o powołania.
 8. W pierwszy piątek stycznia, po Eucharystiach o godz. 7.30 i 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. Spowiedź: rano podczas sprawowanych Mszy św.; wieczorem od godz. 17.30.
 9. W piątek 05 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 kolejne spotkanie dla młodzieży z klas "8", która w tym roku szkolnym przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
 10. W sobotę przypada w Kościele liturgiczna uroczystość Trzech Króli. Msze św. w układzie niedzielnym. Podczas każdej Eucharystii będziemy błogosławili kredę i kadzidło, które przygotuje dla nas służba liturgiczna. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na jej potrzeby. Taca z uroczystości Objawienia Pańskiego zostanie przekazana na cele misyjne. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w "Orszaku Trzech Króli". Wyruszy on w tym roku z parafii ś.ś. Cyryla i Metodego w Żyrardowie, a zakończy przed naszą świątynia. Zwieńczeniem wydarzenia będzie Eucharystia sprawowana w kościele M.B. Pocieszenia o godz. 12.00.
 11. W przyszłą niedzielę przypada w Kościele liturgiczne święto Chrztu Pańskiego. Msze św. w układzie niedzielnym. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie, nabożeństwo adoracyjne.
 12. Za tydzień puszka na potrzeby "Caritas" parafialnej.
 13. Na specjalną Eucharystię kolędową zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 14.00 mieszkańców: Benenardu, Chrobot oraz Korytowa A.
 14. Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy czynnie włączyli się w różne aktywności przygotowujące naszą parafię do świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję Ks. Damianowi oraz wszystkim wolontariuszom za przygotowanie Wigilii dla Ubogich i Samotnych i przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci oraz potrzebujących. Dziękuję także za dary w naturze i ofiary złożone na ten cel. Dziękuję Ks. Łukaszowi oraz wszystkim wspomagającym go w przygotowaniu dekoracji świątecznej. Dziękuję wszystkim kapłanom za pełną dyspozycyjność w posłudze sakramentu pokuty i pojednania oraz za posługę liturgiczną, a także muzyczną służbie liturgicznej.
 15. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia