Ogłoszenia

24.12.23

Ogłoszenia - IV Niedziela Adwentu - 24.12.2023r.


 1. Dzisiaj wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Do południa Msze św. w układzie niedzielnym. W tym dniu nie ma Eucharystii o godz. 17.00 i 19.00. " Pasterka" o godz. 24.00. Przypominamy, że post, który zachowujemy w wigilię jest postem z tradycji, a nie postem wynikającym z przepisów prawa kościelnego. Zachęcamy więc, aby zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie pod rygorem grzechu, ale dla podtrzymania pięknej polskiej tradycji.
 2. Zespół "Dotyk Anioła", który już znamy z oprawy muzycznej Mszy św. w II i IV niedziele miesiąca o godzinie 17.00 zaprasza na wspólne kolędowanie 24 grudnia o godzinie 23.20. Jak co roku zabrzmią kolędy i pastorałki, które są znane i lubiane. Zespół wraz z naszym p. Organistą dokona również oprawy muzycznej na "pasterce". Zapraszamy.
 3. Jutro uroczystość Narodzenia Pańskiego. Eucharystie w układzie niedzielnym, z tym jednak wyjątkiem, że nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 4. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zapraszamy na świąteczny koncert pt. "Wigilijna Opowieść". Koncert rozpocznie się w naszym kościele o godz. 15.00, a wystąpią w nim: Maggie Tunkiewicz - Zakrzewska - sopran, Aleksandra Okrasa - sopran, Maciej Klociński - tenor. Wstęp wolny. Zapraszamy.
 5. Taca z drugiego dnia świąt przeznaczona jest na potrzeby Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie.
 6. Za tydzień liturgiczne święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu małżeństwa sakramentalne odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.
 7. W przyszłą niedzielę, w ostatni dzień starego roku kalendarzowego, Msze św. w układzie niedzielnym. O godz. 18.00 specjalne nabożeństwo dziękczynne przed wystawionym Najśw. Sakramentem.
 8. Informujemy, że wizytę kolędową rozpoczniemy 02 stycznia. W 2024r. odwiedzimy naszych parafian w części parafii od torów kolejowych w kierunku Sochaczewa. Dla mieszkańców "zatorza" odprawimy kilka specjalnych Mszy kolędowych w naszym kościele o godz. 14.00.
 9. Zapraszamy do odwiedzania "żywej szopki" przed naszym kościołem. Przygotowało ją, jak zwykle, Stowarzyszenie Młodzieży "Fabryka Feniksa".
 10. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w "Orszaku Trzech Króli". Wyruszy on w tym roku z parafii ś.ś. Cyryla i Metodego w Żyrardowie, a zakończy przed naszą świątynia. Zwieńczeniem wydarzenia będzie Eucharystia sprawowana w kościele M.B. Pocieszenia o godz. 12.00.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia