Ogłoszenia

17.12.23

Ogłoszenia - III Niedziela Adwentu - 17.12.2023r.


  1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Prowadzi je dla nas w tym roku O. Robert Dziewulski, paulin. Program rekolekcji jest następujący: dzisiaj plan nabożeństw niedzielny; w poniedziałek i wtorek Msze św. z naukami o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. We wtorek o godz. 9.00 specjalna Eucharystia z możliwością przyjęcia sakramentu chorych. Sakrament pokuty i pojednania sprawowany będzie podczas wszystkich rekolekcyjnych nabożeństw.
  2. W tym tygodniu nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00.
  3. Schola dziecięca, podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowała pierniczki świąteczne. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na potrzeby służby liturgicznej.
  4. W dniu dzisiejszym Ochotnicza Straż Pożarna, podobnie jak w roku ubiegłym, sprzedawać będzie na terenie przykościelnym choinki. Akcja prowadzona będzie w godzinach od 9.00 do 15.00.
  5. Za tydzień wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Do południa msze św. w układzie niedzielnym. W tym dniu nie ma Eucharystii o godz. 17.00 i 19.00. "Pasterka" o godz. 24.00. Przypominamy, że post, który zachowujemy w wigilię jest postem z tradycji, a nie postem wynikającym z przepisów prawa kościelnego. Zachęcamy więc, aby zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie pod rygorem grzechu, ale dla podtrzymania pięknej polskiej tradycji.
  6. Zespół Dotyk Anioła, który już znamy z oprawy muzycznej Mszy św. w II i IV niedziele miesiąca o godzinie 17.00 zaprasza a wspólne kolędowanie 24 grudnia o godzinie 23.20. Jak co na roku zabrzmią kolędy i pastorałki, które są znane i lubiane. Zespół wraz z naszym p. Organistą dokona również oprawy muzycznej na "pasterce". Zapraszamy.
  7. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zapraszamy na świąteczny koncert pt. "Wigilijna Opowieść". Koncert rozpocznie się w naszym kościele o godz. 15.00, a wystąpią w nim: Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska - sopran, Sławomir Olgierd Kramm - baryton, Maciej Klociński - tenor. Wstęp wolny. Zapraszamy.
  8. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  9. Są jeszcze dostępne małe świece wigilijne "Caritas" w cenie 7,00PLN.
  10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są do nabycia kalendarze diecezjalne w cenie 5,00PLN.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia