Ogłoszenia

12.12.23

Ogłoszenia - II Niedziela Adwentu - 10.12.2023r.


 1. Msze św. roratnie odprawiamy w naszym Kościele w dni powszednie o godz. 7.00. Zapraszamy na nie także dzieci - przygotowaliśmy dla nich pamiątki uczestnictwa w roratach. Informujemy, że druga Msza św. poranna, ze względu na przedłużony czas celebracji rorat, rozpoczyna się o godz. 7.45.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można nabyć śpiewniki "Kolędy i Pastorałki" okraszone myślami Matki Teresy i Ojca Pio. Śpiewniki rozprowadzają Wolontariusze ze Stowarzyszenia "Nieść Ulgę w Cierpieniu" im. Ojca Pio i Matki Teresy. Dobrowolną ofiarę można złożyć do puszki lub przez terminal płatniczy. Dochód z akcji w całości przeznaczony jest na budowę Hospicjum.
 3. Schola dziecięca, podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowała piemiczki świąteczne. Dzieci rozprowadzają je w dniu dzisiejszym oraz w III niedzielę adwentu. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na potrzeby służby liturgicznej.
 4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza we wtorek 12 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00, na uwielbienie Boga żywego w Najśw. Sakramencie.
 5. "Caritas" parafialna zachęca do składania darów w formie artykułów spożywczych do kosza, który znajduje się przy obrazie Jezusa Miłosiemego, albo środków materialnych do skarbonki miłosierdzia. Dary te pozwolą nam przygotować paczki świąteczne dla osób chorych, samotnych i potrzebujących z naszej parafii.
 6. Wydawanie paczek świątecznych odbędzie się 13 grudnia (w środę) w Sali Różańcowej w godzinach 10.00-13.00
 7. Wieczerza wigilijna dla ubogich, samotnych odbędzie się 16 grudnia (w sobotę) o godz. 10.00 w Sali Różańcowej.
 8. Rozpoczęliśmy kurs dla osób dorosłych, przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkania odbywają się w sali przy kancelarii parafialnej, w środy o godz. 19.00.
 9. Ochotnicza Straż Pożama, podobnie jak w roku ubiegłym, sprzedawać będzie na terenie przykościelnym choinki. Akcja przeprowadzana będzie w najbliższą sobotę i niedzielę, w godzinach od 9.00 do 15.00.
 10. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je dla nas w tym roku O. Robert Dziewulski, paulin. Program rekolekcji jest następujący: w niedzielę plan nabożeństw niedzielny; w poniedziałek i wtorek Msze św. z naukami o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. We wtorek o godz. 9.00 specjalna Eucharystia z możliwością przyjęcia sakramentu chorych. Sakrament pokuty i pojednania sprawowany będzie podczas wszystkich rekolekcyjnych nabożeństw.
 11. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 12. Są dostępne wigilijne świece "Caritas": duże w cenie 18,00PLN, małe w cenie 7,00PLN. 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są do nabycia kalendarze diecezjalne w cenie 5,00PLN.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia