Ogłoszenia

26.11.23

Ogłoszenia - XXXIV Niedziela Zwykła - 26.11.2023r. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata


 1. W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi liturgiczną uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Grafik służby Bożej, jak w każdą niedzielę. Po sumie krótkie wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania.
 2. Dzisiaj gościmy w naszej Wspólnocie parafialnej kleryków WSD w Łowiczu, którzy od paździemika b.r. kontynuują swoje studia filozoficzno-teologiczne w Warszawie. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na ich utrzymanie.
 3. Zachęcamy do zapoznania się z dostępną w naszej świątyni wystawą pt. "Kościół farny w Żyrardowie-budowa i wyposażenie" zawierającą skany wielu niepublikowanych dokumentów dotyczących historii naszego kościoła. Wystawa będzie dostępna do przyszłej niedzieli.
 4. 30 listopada przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła - jest to dzień imienin Pasterza naszej diecezji. Z tej racji w katedrze łowickiej zostanie odprawiona o godz. 18.00 uroczysta Msza św. w jego intencji. W naszym kościele, po modlitwie po Komunii, odśpiewamy, Te Deum".
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji, po Eucharystii o godz. 7.30 oraz 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pan Jezusa i Aktu Oddania. Spowiedź podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.
 6. W piątek 01 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00, kolejne spotkanie dla młodzieży z klas "8", która w tym roku szkolnym przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
 7. W pierwszą sobotę grudnia, po Mszy św. o godz. 7.30, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.
 8. W przyszłą niedzielę po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 9. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby "Caritas" parafialnej.
 10. Od 03 grudnia duszpasterze Kościoła Greko-katolickiego odprawiać będą dla wiemych tego obrządku Mszę św. w języku ukraińskim o godz. 11.00 na Sali Różańcowej, znajdującej się na plebanii parafii M.B. Pocieszenia w Żyrardowie.
 11. W przyszłą niedzielę 03 grudnia w naszym kościele bezpośrednio, po Mszy św. o godzinie 17.00 odbędzie się "Koncert adwentowy" w wykonaniu p. Natalii Kok - obój i p. Zbigniewa Słowika - organy. W koncercie usłyszymy muzykę dawną i współczesną oraz niespodzianki. Koncert ten jest dedykowany Parafianom i Sympatykom żyrardowskiej fary, jako podziękowanie za wsparcie finansowe remontu wież naszej świątyni.
 12. 12. Jak co roku, od pierwszej środy Adwentu, rozpoczynamy kurs dla osób dorosłych, przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkania odbywać się będą w sali przy kancelarii parafialnej w środy o godz. 19.00. Zapraszamy w na spotkanie organizacyjne w środę 06 grudnia.
 13. Są już dostępne wigilijne świece "Caritas": duże w cenie 18,00PLN, małe w cenie 7,00PLN.
 14. W imieniu Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego zachęcamy mieszkańców do skorzystania ze wsparcia finansowego Miasta Żyrardowa w ramach miejskiego programu osłonowego, mającego na celu zmniejszenie wydatków ponoszonych na leki przez mieszkańców Żyrardowa. Program ten jest dedykowany osobom przewlekle chorym, które miesięcznie wydają na leki minimum 50 zł, i których dochód wynosi 1'940 zł netto na osobę samotnie gospodarującą lub 1'500 zł netto na osobę w rodzinie. Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu z Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie.
 15. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są do nabycia kalendarze diecezjalne w cenie 5,00PLN

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia