Ogłoszenia

19.11.23

Ogłoszenia - XXXII Niedziela Zwykła - 19.11.2023r.


  1. Zachęcamy do zapoznania się z dostępną w naszej świątyni wystawą pt. "Kościół farny w Żyrardowie-budowa i wyposażenie" zawierającą skany wielu niepublikowanych dokumentów dotyczących historii naszego kościoła. Wystawa będzie dostępna jeszcze przez dwa tygodnie.
  2. Zespół "Dotyk Anioła" zaprasza na próby chóru bożonarodzeniowego. Jak co roku chór wykona koncert kolęd przed, Pasterką", a następnie oprawę muzyczną Mszy o godz. 24.00. Zapisy do 26 listopada pod numerem telefonu widocznym na plakacie, bądź przez facebooka zespołu.
  3. Terenowe Biuro i Koło "Radia Maryja" w Żyrardowie serdecznie zaprasza na jednodniową pielgrzymkę do Torunia. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.
  4. Od 03 grudnia duszpasterze Kościoła Greko-katolickiego odprawiać będą dla wiemych tego obrządku Mszę św. w języku ukraińskim o godz. 11.00 na Sali Różańcowej, znajdującej się na plebanii parafii M.B. Pocieszenia w Żyrardowie.
  5. W niedzielę 03 grudnia w naszym kościele bezpośrednio, po Mszy św. o godzinie 17.00 odbędzie się "Koncert adwentowy" w wykonaniu p. Natalii Kok-obój i p. Zbigniewa Słowika -organy. W koncercie usłyszymy muzykę dawną i współczesną oraz niespodzianki. Koncert ten jest dedykowany Parafianom i Sympatykom żyrardowskiej fary, jako podziękowanie za wsparcie finansowe remontu wież naszej świątyni.
  6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są do nabycia kalendarze diecezjalne w cenie 5,00PLN.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia