Ogłoszenia

16.10.23

Ogłoszenia - XXVIII Niedziela Zwykła - 15.10.2023 r.


 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce przeżywa XXIII Dzień Papieski, który w tym roku przebiega pod hasłem: "Jan Paweł II - Cywilizacja życia". Ofiary zbierane do specjalnych puszek po zakończonych Eucharystiach są wsparciem dla zdolnych uczniów oraz studentów z niezamożnych rodzin.
 2. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszym kościele odbędzie się koncert zatytułowany "Górale Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II" w wykonaniu Hanki Rybki z Zespołem i Dzieci Podhala. Szczegóły znajdują się na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
 3. Rozpoczęliśmy przyjmowanie na wypominki roczne oraz jednorazowe.
 4. Od 20 do 22 października Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza na weekendowe rekolekcje. Ze względów organizacyjnych zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny do 14 października (telefony podane w gablocie)). lub zgłoszenie do kancelarii parafialnej bądź zakrystii. Zapewniamy opiekę dla dzieci. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w piątek 20 października na godz. 18.00. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie przed kościołem oraz na ulotkach.
 5. Społeczny Komitet Krzewienia Kultu Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski zaprasza w sobotę 21 października do uczestnictwa w Procesji Różańcowej za Polskę, Początek celebracji o godz. 12.00 - Eucharystia w kościele śś. Cyryla i Metodego, a po niej procesja wyruszy do kościoła św. Karola Boromeusza (dotrze tam ok. godz. 13.50); w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego będzie ok. godz. 14.30; zakończenie celebracji ok. godz. 15.00 w kościele Matki Bożej Pocieszenia modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy w imieniu Komitetu.
 6. Stowarzyszenie "Nieść Ulgę w Cierpieniu" im. Ojca Pio i Matki Teresy dziękuje za możliwość przeprowadzenie zbiórki w dniu 08 października 2023r, na budowę Ośrodka Hospicyjnego w Żyrardowie. Zebrano 12 087,02PLN. Bóg zapłać!
 7. Są dostępne wkłady do zniczy "Caritas" w cenie 4,00PLN.
 8. Zbliżają się święta: Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Prosimy o składowanie śmieci tylko w miejscach do tego przeznaczonych oraz uszanowanie sakralnego charakteru cmentarza.
  Prosimy również o zainteresowanie się stanem formalnym grobów rodzinnych.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2024.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia