Ogłoszenia

08.10.23

Ogłoszenia - XXVII Niedziela Zwykła - 08.10.2023r.


 1. Taca z głównej Mszy św. w dzisiejszą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2. W związku ze Światowym Dniem Hospicjów i Opieki Paliatywnej w dniu dzisiejszym można wesprzeć finansowo budujące się w Żyrardowie Hospicjum. Zbiórki odbywają się po Mszach św. we wszystkich kościołach Żyrardowa oraz okolic, a także na placu budowy. O godz. 15.00 zapraszamy na plac budowy, u zbiegu ulic Kanałowej i Opolskiej, gdzie po wspólnej modlitwie będzie okazja do zwiedzania budowanego Hospicjum. Serdecznie zapraszamy - Stowarzyszenie "Nieść Ulgę w Cierpieniu" im. Ojca Pio i Matki Teresy.
 3. Rozpoczęliśmy przyjmowanie na wypominki roczne oraz jednorazowe.
 4. Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie zaprasza 12 października o godz. 18.00 na wieczornicę patriotyczną poświęconą pamięci Jana Pawła II pt. "Nie lekajcie się!". W ramach wydarzenia odbędzie się prezentacja wystawy "Karol Wojtyła. Narodziny" z Centrum Myśli Jana Pawła II, prelekcja historyczna, recytacja poezji patriotycznej i koncert scholii męskiej. Wstęp na wieczornicę bezpłatny. Zapraszamy do siedziby Muzeum w Żyrardowie, przy ul. Karola Dittricha 1. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Żyrardowskiego Krzysztof Dziwisz.
 5. W piątek w Kościele Łowickim przypada liturgiczna uroczystość bł. Honorata, Kapłana, Głównego Patrona Diecezji Łowickiej. Msze św, w tym dniu odprawiane będą w następującym porządku: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Eucharystii o godz. 17.00. W tym dniu, z racji uroczystości nie będzie działała kancelaria parafialna; nie będzie również adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00.
 6. Andrzej Franciszek Dziuba, Biskup Łowicki wraz z Duszpasterstwem Kobiet Diecezji Łowickiej zapraszają do wzięcia udziału w X Diecezjalnej Pielgrzymce Kobiet, która w tym roku rozpocznie się w Łowiczu 14 października o godz. 8.00 w kościele parafialnym pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu. Patnicy wyruszą w towarzystwie relikwii świętych kobiet czczonych w diecezji nawiedzając łowickie kościoły. Celem pielgrzymki jest Bazylika Katedralna w Łowiczu, któr tego dnia obchodzi 355 rocznicę konsekracji.
 7. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce przeżywać będzie XXIII Dzień Papieski, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: "Jan Paweł II - Cywilizacja życia". Ofiary zbierane do specjalnych puszek po zakończonych Eucharystiach będą wsparciem dla zdolnych uczniów oraz studentów z niezamożnych rodzin.
 8. Za tydzień o godz. 15.00 w naszym kościele odbędzie się koncert zatytułowany "Górale Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II" w wykonaniu Hanki Rybki z Zespołem i Dzieci Podhala. Szczegóły znajdują się na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
 9. Społeczny Komitet Krzewienia Kultu Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski zaprasza w sobotę 21 października do uczestnictwa w Procesji Różańcowej za Polskę, Początek celebracji o godz. 12.00- Eucharystia w kościele śś. Cyryla i Metodego, a po niej procesja wyruszy do kościoła św. Karola Boromeusza (dotrze tam ok. godz. 13.50); w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego będzie ok. godz. 14.30; zakończenie celebracji ok. godz. 15.00 w kościele Matki Bożej Pocieszenia modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy w imieniu Komitetu.
 10. Od 20 do 22 października Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza na weekendowe rekolekcje. Ze względów organizacyjnych zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny do 14 października (telefony podane w gablocie)). lub zgłoszenie do kancelarii parafialnej bądź zakrystii. Zapewniamy opiekę dla dzieci. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w piątek 20 października na godz. 18.00. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie przed kościołem oraz na ulotkach.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2024.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia