Ogłoszenia

02.07.23

Ogłoszenia - XIII Niedziela Zwykła - 02.07.2023r.


  1. W dniu dzisiejszym rozpoczynają pracę duszpasterską w naszej parafii dwaj kapłani: Ks. Rafał Nawrocki, wicedyrektor Radia,, Victoria" (przeszedł do nas z Mszczonowa) - odbywał w naszej parafii praktykę diakońską oraz Ks. Damian Wiśniewski (przeszedł do nas z Białej Rawskiej) - praktykował w naszej parafii jako akolita. Życzymy obydwu kaplanom, aby jak najszybciej zaaklimatyzowali się w naszej parafii i zapewniamy o modlitwie w ich intencji. Szczęść Boże!
  2. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
  3. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby "Caritas" parafialnej.
  4. Zaczął obowiązywać wakacyjny grafik służby Bożej. W niedziele odprawiamy Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 12.00 i 19.00; w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 15.00, a kończy przed Eucharystia o godz. 18.00. Podczas wystawienia Najśw. Sakramentu nie ma dyżuru spowiedniczego kapłanów.
  5. Prosimy aby w czasie wakacyjnym korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Eucharystiami.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Mszy św. o godz. 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem modlitw o powołania.
  7. W pierwszy piątek lipca, po Eucharystii o godz. 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. Spowiedź: rano - podczas sprawowane Mszy św.; wieczorem - od godz. 17.30 do ostatniego penitenta.
  8. Do 15 lipca zbieramy elektrośmieci. Fundusze pozyskane ze zbiórki przeznaczone będą na cele misyjne. Szczegóły na plakacie oraz ulotkach. Elektrośmieci można składać w podwórzu plebanijnym-za bramą wjazdową po lewej stronie.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne broszury wydane z okazji 30-olecia istnienia Diecezji Łowickiej w cenie 20,00PLN.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia