Ogłoszenia

01.05.23

Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkanocna - 30.04.2023r.


 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w Kościele niedzielę Chrystusa Dobrego Pasterza. Taca przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Odprawiać je będziemy: w niedziele o godz. 18.00, w dni powszednie o godz. 17.30.
 3. W środę przypada liturgiczna uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Porządek nabożeństw niedzielny.
 4. Zapraszamy do udziału w miejskich obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja upamiętniającego 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W programie: godz. 11.00 - Uroczysty apel na Placu Jana Pawła II z udziałem Wojskowej Asysty Honorowej, wystawionej przez 37. Sochaczewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej, w oprawie muzycznej Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Kaski. (występ orkiestry, podniesienie na maszt flagi państwowej i odśpiewanie hymnu narodowego, okolicznościowe przemówienie Prezydenta Miasta Żyrardowa, Apel Pamięci, salwa honorowa, przemarsz do kościoła); godz. 12.00 - Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, podczas nabożeństwa majowego, odmówimy modlitwy o powołania.
 6. W pierwszy piątek maja, po Eucharystii o godz. 7.30, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. Spowiedź podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.
 7. W Tyn tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji, po Mszy św. o godz. 7.30, wystawienie Najśw. Sakramentu polączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.
 8. Za tydzień, po sumie, nabożeństwo adoracyjne.
 9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby "Caritas" parafialnej.
 10. "Caritas" naszej parafii dzięki pomocy OSP Żyrardów pozyskała 10 nowych wózków inwalidzkich. Jeżeli ktoś chciałby skorzystać z tego rodzaju pomocy prosimy o kontakt z ks. Tomaszem.
 11. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza na pielgrzymkę do Czestochowy w sobotę 20 maja. Zapisy w zakrystii u księdza Łukasza lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia