Ogłoszenia

02.04.23

Ogłoszenia - Niedziela Palmowa - 02.04.2023r.


  1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia Wielki Tydzień praznaczony jest na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazlu do Jerozolimy" (Kal31). Podczas wszystkich Eucharystii w dniu dzisiejszym rozważamy opis Meki Pana Jezusa. i błogosławimy palmy, które przygotowała dla nas Schola dziecięca. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na potrzeby służby liturgicznej.
  2. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
  3. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na potrzeby "Caritas" parafialnej.
  4. Począwszy od jutra zawieszamy na czas świąteczny adorację Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczomej. Wznowimy ją po uprzednim ogloszeniu.
  5. Sakrament pokuty i pojednania w Wielkim Tygodniu będzie sprawowany w następującym porządku od dzisiaj do środy włącznie podczas wszystkich sprawowanych w tych dniach Eucharystii.
  6. W Wielki Czwartek - wspomnienie ustanowienia Najśw. Sakramentu oraz sakramentu kapłaństwa. W tym dniu sprawowane są dwie liturgie: przed południem (o godz. 10.00) Msza św. Krzyżma w katedrze łowickiej, w czasie której zostaną poświęcone Oleje św., a kapłani odnowią przyrzeczenia kapłańskie onz wieczorem w naszym kościele parafialnym o godz. 18.00. Po zakończeniu liturgii Najśw. Sakrament zostanie przeniesiony do "ciemnicy". W Wielki Czwartek nie ma możliwości korzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  7. W Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18.00. Po jej zakończeniu Najśw. Sakrament zostanie przeniesiony do grobu. Taca zbierara podczas wieczonego naboerstwa przeznaczona jest na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Przypominamy, że wiemych, którzy ukończyli osiemnasty rok życia, a nie przekroczyli jeszcze sześćdziesiątego, obowiązuje w tym dniu post ścisły. W Wielki Piątek (jest to również pierwszy piątek kwietnia) możliwość spowiedzi od godziny 7.00 do ostatniego penitenta.
  8. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Ur. Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 20.00. Podczas tej liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Pokamy na stół wielkanocny będziemy błogosławili tylko wewnątrz kościoła od godz. 9.00 do godz. 16.00. W Wielką Sobotę służba liturgiczna będzie rozprowadzać wodę święconą Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na jej potrzeby. Możliwość skorzystania ze spowiedzi w tym dniu od godz. 7.00 do godz. 8.00.
  9. Za tydzień Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00 rano. Zapraszamy wszystkie zespoły parafialne do udziału w procesji.
  10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia