Ogłoszenia

26.03.23

Ogłoszenia - V Niedziela Wielkiego Postu - 26.03.2023r.


  1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na fundusz budowy i remontów kościołów naszej diecezji.
  2. Miasto Żyrardów, we współpracy z trzema żyrardowskimi parafiami: ś.ś. Cyryla i Metodego, M.B. Pocieszenia i Wniebowstąpienia Pańskiego zapraszają na "Miejską Drogę Krzyżową". Wyruszy ona z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w najbliższy piątek o godz. 18.30 i przejdzie ulicami Żyrardowa aż na Placu Jana Pawła II. Po zakończonym nabożeństwie uczestnicy będą mogli przystąpić do Komunii św. w kościele farnym i otrzymać końcowe błogosławieństwo. W czasie drogi towarzyszyć nam będą rozważania św. Jana Pawła II. W związku z tym wydarzeniem w naszym kościele będzie tylko jedno nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji, po Eucharystii o godz. 7.30, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.
  4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Eucharystii będziemy rozważali opis Męki Pańskiej i błogosławili palmy, które przygotuje dla nas Schola dziecięca. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na potrzeby służby liturgicznej.
  5. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po sumie nabożeństwo adoracyjne.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby "Caritas" parafialnej.
  7. W 18 rocznicę odejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca, Ruch "Światło-Życie wspólnota Domowego Kościoła" zaprasza w niedzielę 02 kwietnia o godz. 11.30 do Warszawy na Plac Piłsudskiego. Zgromadzeni przejdą ulicami miasta do archikatedry św. Jana Chrzciciela, gdzie o godz. 12.30 rozpocznie się Eucharystia, będąca podziękowaniem za życie i posługę Papieża Polaka. Stańmy w obronie jego pamięci.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia