Ogłoszenia

19.03.23

Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2023r.


  1. Rozpoczęliśmy wielkopostne rekolekcje. Prowadzi je dla nas ks. Bogusław Laskowski, Paulista. Program spotkań jest następujący: dzisiaj plan nabożeństw niedzielny; w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.00, 19.30. Specjalna Eucharystia dla osób starszych, chorych, samotnych we wtorek o godz. 9.00. Spowiedź podczas wszystkich sprawowanych w tych dniach nabożeństw. W czasie rekolekcji nie będzie wystawienia Najśw. Sakramentu od godz. 15.00.
  2. W dniu jutrzejszym przypada przeniesiona z dzisiejszej niedzieli liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Jutro nie będzie czynna kancelaria parafialna.
  3. "Ekstremalna Droga Krzyżowa". W piątek 24 marca br. z kościoła Matki Bożej Pocieszenia po Mszy św. o godzinie 18.00 wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zachęcamy do podjęcia wyzwania przejścia w samotności i ciszy 40 km drogi. EDK jest ogólnopolską inicjatywą dla tych, którzy nie boją się trudnych doświadczeń i pragną ofiarować swój wysiłek Panu Bogu. Ekstremalna Droga Krzyżowa 2023 będzie odbywać się pod hasłem "Rewolucja pięknych ludzi". EDK odpowiada na podstawowy problem wielu ludzi. Nie są zadowoleni z tego, jak wygląda ich życie. Jednak boją się zmiany - nie chcą utracić tego, co mają. Mają swoją strefę komfortu, w środku której jest dużo nierozwiązanych problemów. Kiedy jednak człowiek raz przekroczy te granice, właśnie w czasie EDK, może uwierzyć w to, że jest w stanie zmienić swoje życie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.edk.org.pl (należy wybrać rejon Żyrardów - tutaj można się zapisać) oraz na profilu FB/ZYRARDOW.EDK na stronie internetowej edkzyrardow.pl. W tym roku z Żyrardowa wyruszają dwie trasy: Czerwona i Pomarańczowa, obie zaczynają się w kościele Matki Bożej Pocieszenia. Zapisy przez Internet do 24 marca.
  4. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na rozważania Drogi Krzyżowej z rozważaniami św. Jana Pawła II w piątek 24 marca o godz. 17.15.
  5. W najbliższą sobotę przypada w Kościele liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. z formularza uroczystości o godz.: 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu, z racji uroczystości, nie będzie działała kancelaria parafialna.
  6. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na fundusz budowy i remontów kościołów w naszej diecezji.
  7. W 18 rocznicę odejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca, Ruch "Światło-Życie" wspólnota Domowego Kościoła zaprasza w niedzielę 02 kwietnia o godz. 11.30 do Warszawy na Plac Pilsudskiego. Zgromadzeni przejdą ulicami miasta do archikatedry św. Jana Chrzciciela, gdzie o godz. 12.30 rozpocznie się Eucharystia, będąca podziękowaniem za życie i posługę Papieża Polaka. Stańmy w obronie jego pamięci.
  8. W drugiej połowie marca ks. Tomasz jako przedstawiciel parafialnego oddziału"Caritas" wraz z OSP Żyrardów udaje się na Ukrainę w celu przekazania darów. Potrzebne są żywność dla małych dzieci, przybory szkolne, pampersy, chusteczki nawilżające, mleko w proszku. Dary te można składać w koszu wielkopostnym przy ołtarzu Jezusa Milosiemego lub w soboty w OSP Żyrardów przy ul. Skawińskiego 6 w godzinach 9.00-12.00.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia