Ogłoszenia

01.01.22

Ogłoszenia - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 01.01.2023r.


 1. W dniu dzisiejszym, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 2. Dzisiaj można złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.
 3. Od jutra wznawiamy adorację Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Eucharystii o godz. 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem modlitw o powołania.
 5. W piątek obchodzić będziemy w Kościele uroczystość liturgiczną Objawienia Pańskiego, popularnie nazywaną Uroczystością Trzech Króli. Porządek Mszy św. niedzielny. Podczas każdej Eucharystii będziemy błogosławili kredę i kadzidło, które przygotowała dla nas służba liturgiczna. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na jej potrzeby. Taca z uroczystości Objawienia Pariskiego zostanie przekazana na cele misyjne.
 6. Zapraszamy do udziału w "Orszaku Trzech Króli". Wyruszy on w tym roku z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego i przejdzie ulicami Miasta do Parafii M.B. Pocieszenia. Zapraszamy do wspólnej zabawy oraz do kolędowania, Orszak wyruszy o 10.30
 7. W pierwszą sobotę stycznia, po Eucharystii o godz. 7.30, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej.
 8. Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski i Proboszcz Parafii p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie ks. Adam Bednarczyk zapraszają na koncert kolęd w wykonaniu Krzysztofa Kiljańskiego i Kasi Cerekwickiej, który odbędzie się w sobotę, 07 stycznia 2023 roku o godz. 20.00 w kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie.
  W związku z planowanym koncertem, różaniec fatimski odmówimy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 (bez procesji).
 9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w Kościele święto Chrztu Pańskiego. Porządek nabożeństw niedzielny.
 10. Ze względu na konkretne i widoczne braki kadrowe duchowieństwa w naszej diecezji, co przekłada się również na obsadę duszpasterską naszej parafii, jesteśmy zmuszeni podjąć kroki ograniczające ilość aktywności księży posługujących w naszym kościele. Robimy to po długim namyśle oraz po konsultacjach z wiernymi naszej parafii. Piętnaście lat wstecz w parafii M.B. Pocieszenia posługiwało stacjonarnie sześciu księży. W chwili obecnej na plebanii kościoła farnego mieszka tylko trzech kapłanów, których posługę wspiera nasz senior Ks. Janusz Włodarczyk, zamieszkujący we własnym domu w Żyrardowie. Od nowego roku kalendarzowego likwidujemy Mszę św. w dni powszednie o godz. 17.30. Prawo kanoniczne zezwala każdemu kapłanowi na odprawienie jednej Mszy dziennie (wyjątek stanowi celebracja Eucharystii pogrzebowej, którą kapłan podejmuje ze względu na szczególną potrzebę duszpasterską). Po odejściu z parafii Księdza Roberta Wolniewskiego, każdy ksiądz, który pełni dyżur danego dnia z zasady odprawia dwie Msze św., a więc jest to sytuacja - z punktu widzenia prawa kanonicznego - nadzwyczajna Wszystkie inne aktywności spełniane w normalnych warunkach planu Służby Bożej w parafii pozostaje na obecnym poziomie.
  Ulega natomiast zmianie forma wizyty duszpasterskiej zwanej "kolędą". Parafia zostanie podzielona na dwie części - umowną linię podziału stanowić będzie linia kolejowa. W tym roku odbędziemy wizytę duszpasterską w tradycyjnej formie na wioskach oraz na Zatorzu. W roku przyszłym "kolęda" odbędzie się w części od torów kolejowych w kierunku parafii salezjańskiej.
  Dla tej części parafii, w której w danym roku nie będzie kolędy w formie tradycyjnej, odprawimy kilka specjalnych Eucharysti kolędowych-podobnie, jak to miało miejsce podczas pandemii.
 11. Na 08 stycznia zapraszamy na specjalną Eucharystię kolędową mieszkańców następujących ulic naszej parafii: Armii Krajowej, Bankowej, Cichej, Dekerta, Dittricha, Hiellego, Lniarskiej, Łubieńskiego, Łukasińskiego, Mały Rynek, Mielczarskiego, Mireckiego, Nowy Świat, Okrzei, al. Partyzantów, pl. Piłsudskiego, P.O.W., Radziwiłłowskiej, Sienkiewicza, Sławińskiego, Strażackiej, Szulmana, Waryńskiego.
 12. Informujemy, że na czas "kolędy" ulega zmianie plan Mszy św. w dni powszednie. Rano odprawiamy Eucharystie o godz. 7.00 oraz 7.30; wieczorem tylko Mszę św. o godz. 18.00.
  Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 kończy się o godz. 17.45. Podczas wizyty duszpasterskiej nie ma kaplana dyżurującego w konfesjonale. Prosimy uczestników Eucharystii o godz. 18.00, aby korzystali z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszą św. Prosimy też o troskę o Najśw. Sakrament - zadbajmy, aby w czasie adoracji zawsze ktoś był obecny w kościele.
 13. W czasie kolędy kapłani są dostępni w kancelarii parafialnej tylko w godzinach porannych. Po południu dyżur pełnić będzie p. Kancelistka.
 14. Zachęcamy do nabywania lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2023

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia