Ogłoszenia

25.12.22

Ogłoszenia - Niedziela Uroczystości Narodzenia Pańskiego - 25.12.2022r.


  1. W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi liturgiczną uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pierwsza Eucharystia uroczystości o godz. 24.00 tzw. "Pasterka". Przypominamy, że w Boże Narodzenie nie ma w naszym kościele Mszy św. o godz. 7.00. Plan następnych Eucharystii jak w niedzielę.
  2. Czasowo zawiesiliśmy adorację Najśw. Sakramentu. Wznowimy ją po specjalnym ogłoszeniu.
  3. Jutro, w święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika, porządek nabożeństw w układzie niedzielnym. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Domu Kaplana Seniora w Sochaczewie.
  4. W piątek przypada liturgiczne święto Świętej Rodziny. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. W tym dniu nie będzie czynna kancelaria parafialna.
  5. W przyszłą sobotę specjalne nabożeństwo dziękczynne z wystawieniem Najśw. Sakramentu o godz. 18.00.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, grupom działającym przy naszej parafii, którzy włączyli się w organizację wigilii dla osób samotnych. Dziękujemy firmom Stabar, MCA Logistics Aleksandrowi Jelińskiemu i Mariuszowi Lipińskiemu oraz Pol-Hutowi za wsparcie finansowe naszej parafialnej "Caritas". Ogromne podziękowanie dla Księdza Tomasza, kóry koordynował pracę wszystkich wolontariuszy.
  7. Ze względu na konkretne i widoczne braki kadrowe duchowieństwa w naszej diecezji, co przekłada się również na obsadę duszpasterską naszej parafii, jesteśmy zmuszeni podjąć kroki ograniczające ilość aktywności księży posługujących w naszym kościele. Robimy to po długim namyśle oraz po konsultacjach z wiernymi naszej parafii. Piętnaście lat wstecz w parafii M.B. Pocieszenia posługiwało stacjonarnie sześciu księży. W chwili obecnej na plebanii kościoła famego mieszka tylko trzech kaplanów, których posługę wspiera nasz senior Ks. Janusz Włodarczyk, zamieszkujący we własnym domu w Żyrardowie. Od nowego roku kalendarzowego likwidujemy Mszę św. w dni powszednie o godz. 17.30. Prawo kanoniczne zezwala każdemu kapłanowi na odprawienie jednej Mszy dziennie (wyjątek stanowi celebracja Eucharystii pogrzebowej, którą kapłan podejmuje ze względu na szczególną potrzebę duszpasterską). Po odejściu z parafii Księdza Roberta Wolniewskiego, każdy ksiądz, który pełni dyżur danego dnia z zasady odprawia dwie Msze św., a więc jest to sytuacja - z punktu widzenia prawa kanonicznego - nadzwyczajna. Wszystkie inne aktywności spełniane w normalnych warunkach planu Służby Bożej w parafii pozostaną na obecnym poziomie. Ulega natomiast zmianie forma wizyty duszpasterskiej zwanej "kolędą". Parafia zostanie podzielona na dwie części - umowną linię podziału stanowić będzie linia kolejowa. W tym roku odbędziemy wizytę duszpasterską w tradycyjnej formie na wioskach oraz na Zatorzu. W roku przyszłym "kolęda" odbędzie się w części od torów kolejowych w kierunku parafii salezjańskiej. Dla tej części parafii, w której w danym roku nie będzie kolędy w formie tradycyjnej, odprawimy kilka specjalnych Eucharystii kolędowych - podobnie, jak to miało miejsce podczas pandemii. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy po nowym roku.
  8. Na 08 stycznia zapraszamy na specjalną Eucharystię kolędową mieszkańców następujących ulic naszej parafii: Armii Krajowej, Bankowej, Cichej, Dekerta, Dittricha, Hiellego, Liarskiej, Lubieńskiego, Łukasińskiego, Mały Rynek, Mielczarskiego, Mireckiego, Nowy Świat, Okrzei, al Partyzantów, pl. Pibudskiego, POW, Radziwiłłowskiej, Sienkiewicza, Slawińskiego, Strażackiej, Szulmana, Waryńskiego.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2023.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia