Ogłoszenia

27.11.22

Ogłoszenia - I Niedziela Adwentu - 27.11.2022r.


 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Okres Adwentu. Jest to czas "przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania". Msze św. roratnie będą odprawiane w naszym Kościele w dni powszednie o godz. 7.00. Zapraszamy na nie także dzieci. Informujemy, że druga Msza św. poranna, ze względu na przedłużony czas celebracji rorat, będzie się rozpoczynać ok. godz. 7.45.
 2. Przez cały Adwent, od poniedziałko do piątku o godz. 6.00, wspólnoty neokatechumenalne modlą się brewiarzową jutrznią. Zapraszają wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w tę formę modlitwy.
 3. W środę obchodzić będziemy liturgiczne święto św. Andrzeja, Apostoła, patrona naszego Biskupa Diecezjalnego. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 18.00 w katedrze łowickiej. W naszym kościele parafialnym uroczyste "Te Deum" podczas Eucharystii o godz. 18.00. Wszystkich zachęcamy do pamięci w modlitwie za naszego Pasterza.
 4. Spotkanie i katecheza dla osób dorosłych, które z różnych racji nie przystąpiły w swoim czasie do sakramentu bierzmowania, odbędzie się 30 listopada tj. w środę o godzinie 19.00 na plebanii (wejście od ulicy Ściegiennego). Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Mszy św. o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem modlitw o powołania.
 6. W pierwszy piątek grudnia, po Eucharystiach o godz. 7.30 i 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. Spowiedź podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.
 7. Spotkanie dla młodzieży klas VIII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w piątek po Mszy św. wieczomej o godz. 18.00.
 8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji, po Mszy św. o godz. 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.
 9. W przy niedzielę, pierwszą miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 10. W przyszłą niedzielę można będzie złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie parafialnej "Caritas".
 11. Do 22 grudnia można wspierać świąteczne akcje charytatywne ofiarowując produkty żywnościowe. Prosimy je składać do wiklinowego kosza znajdującego się przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze parafialne dzielo "Caritas".
 12. Parafialna "Caritas" oraz młodzi wolontariusze z naszej parafii przygotowują paczki świąteczne dla dzieci w wieku do 15 lat z rodzin korzystający z pomocy "Caritas". Zapisy na paczki trwają do 15 grudnia w poniedziałki, środy i piątki w godz. 13.00-14.30 u pani Emili
 13. Informujemy, że w parafii działa nieodpłatnie Poradnia Prawna. Zapisy poprzez kontakt telefoniczny.
 14. Poblogosławione opłatki na stół wigilijny można nabywać od dzisiejszej niedzieli w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 15. Ministranci rozprowadzają sianko na stoły wigilijne. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na potrzeby slużby liturgicznej.
 16. Są już dostępne świece wigilijne "Caritas": duże w cenie 18.00PLN, małe w cenie 7.00PLN.
 17. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2023 w cenie 5.00PLN

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia