Ogłoszenia

30.10.22

Ogłoszenia - XXXI Niedziela Zwykła - 30.10.2022r.


 1. Zbliżają się uroczystości: Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Prosimy o składanie śmieci cmentarnych tylko w miejscach do tego przeznaczonych i uszanowanie sakralnego charakteru cmentarza. Nie odkładajmy sprzątania grobów naszych bliskich zmarłych na ostatni moment. Prosimy również o zainteresowanie się stanem formalnym grobów rodzinnych.
 2. We wtorek obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, z tym jednak wyjątkiem, że Eucharystia o godz. 12.00 zostanie odprawiona nie w kościele, a na cmentarzu grzebalnym. Po niej wyruszy procesja w czasie, której będziemy modlili się w intencji naszych zmarłych, polecanych Bogu w modlitwie wypominek tzw. "jednorazowych". Przypominamy, że w uroczystość Wszystkich Świętych wierzący i praktykujący katolicy są zobowiązani nie tylko do nawiedzenia grobów swoich bliskich, ale również do udziału w świątecznej Eucharystii.
 3. 01 listopada można będzie złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.
 4. Od 01 do 08 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.
 5. W środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu odprawiać będziemy w następującym porządku: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Po Eucharystii o godz. 7.00 przejdziemy z procesją po naszej świątyni czytając wypominki tzw. "jednorazowe". W Dzień Zaduszny można uzyskać jeden raz odpust zupełny, który ofiaruje się za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy pobożnie nawiedzić kościół lub kaplicę i odmówić modlitwy: "Ojcze nasz" i "Sklad Apostolski", zachowując inne zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św, modlitwa w intencji Ojca św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
 6. W środę nie będzie działała kancelaria parafialna, nie będzie również adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00.
 7. Zaczęliśmy przyjmować na wypominki roczne i jednorazowe. Można je zgłaszać w zakrystii kościoła albo w kancelarii parafialnej. O1 listopada od godz. 9.00 do 12.00 kapłani będą również pełnili dyżur wspominkowy na cmentarzu przy kaplicy cmentarnej.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Mszy św. o godz. 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem modlitw o powołania
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek listopada. Po Eucharystiach o godz.7.30 i 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania Spowiedź pierwszopiątkowa podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu Eucharystii.
 10. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Litanię Loretańską odmówimy podczas wystawienia Najśw. Sakramentu, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 730. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.
 11. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 12. W przyszłą niedzielę można będzie złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.
 13. W przyszłą niedzielę taca w naszej diecezji przeznaczona jest na fundusz budowy remontów kościołów.
 14. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w najbliższy piątek (4 listopada) po Mszy św. wieczornej.
 15. Spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w najbliższą niedzielę (6 listopada) po Mszy Świętej o 10.30
 16. Dysponujemy jeszcze pewną ilością wkładów do zniczy "Caritas" w cenie 4,00PLN
 17. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2023 w cenie 5,00PLN.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia