Ogłoszenia

12.06.22

Ogłoszenia - XI Niedziela Zwykła -12.06.2022r. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej


 1. W dniu dzisiejszym przypada liturgiczna uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Porządek nabożeństw niedzielny.
 2. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na fundusz budowy i remontów kościołów w naszej diecezji.
 3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza w najbliższy wtorek 14 czerwca na kolejną adorację Najśw. Sakramentu z cyklu "Rodzina Bogiem silna". Będziemy modlić się o umocnienie miłości w rodzinach.
 4. W czwartek przypada liturgiczna uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Po sumie wyruszy procesja eucharystyczna, która tradycyjnie przejdzie do czterech ołtarzy ulicami: Narutowicza, Limanowskiego, Wyszyńskiego, Mireckiego, Narutowicza. Prosimy o pomoc w przygotowaniu poszczególnych stacji procesji następujące zespoły parafialne;
  • I ołtarz - Wspólnoty Neokatechumenalne (odpowiedzialny ks. Proboszcz);
  • II ołtarz - Oaza młodzieżowa oraz Kościół Domowy (odpowiedzialny ks. Tomasz);
  • III ołtarz - Żywy Różaniec, FZS oraz lektorzy i ministranci starsi (odpowiedzialny ks. Łukasz);
  • IV ołtarz - Odnowa w Duchu Świętym oraz pracownicy (odpowiedzialny ks. Robert).
  Prosimy o jak najliczniejszy udział w procesji Bożego Ciała asystę kościelną, lektorów, ministrantów, bielanki, scholę (w strojach), Żywy Różaniec oraz inne wspólnoty parafialne.
 5. W uroczystość Bożego Ciała dzieci z klas IV z terenu naszej parafii będą przeżywać rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej. Uroczystość rocznicowa odbędzie się podczas sumy o godz. 12.00. Spotkania organizacyjne i próby 13 i 14 czerwca (poniedziałek i wtorek) po Mszy Św. wieczomej o godz. 18.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w środę od godz. 15.00.
 6. Prosimy, aby osoby, które posiadają jakąś ilość płatków kwiatowych, przyniosły je do zakrystii. Posłużą one Bielankom podczas procesji eucharystycznych do sypania kwiatów.
 7. Od uroczystości Bożego Ciała aż do następnego czwartku (czyli w ramach oktawy), podczas nabożeństw czerwcowych o godz. 17.30, będziemy wychodzili z procesją eucharystyczną na zewnątrz kościoła. Zapraszamy asystę oraz wiemych do jak najliczniejszego udziału w tych nabożeństwach. Na zakończenie oktawy błogosławieństwo "wianków".
 8. Bierzmowanie dla młodzieży z naszej parafii odbędzie się 24 czerwca (piątek) o godz. 18.00. Spotkanie organizacyjne i próby 20 i 21 czerwca (poniedziałek i wtorek) po Mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia