Ogłoszenia

29.05.22

Ogłoszenia - VII Niedziela Wielkanocna - 29.05.2022r. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego


 1. W dniu dzisiejszym liturgiczna uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Porządek nabożeństw niedzielny.
 2. Dzisiaj przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci z klas III przyjmą Jezusa Eucharystycznego do swoich serc podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00.
 3. Od poniedziałku do piątku dzieci pierwszokomunijne będą uczestniczyły w spotkaniach Bialego Tygodnia". Zarówno dzieci, jak i ich rodziny, zapraszamy na nabożeństwa-najpierw majowe, a później czerwcowe-o godz. 17.30, a następnie na Eucharystię o godz. 18.00. Podczas spotkań dzieci otrzymają pamiątki uroczystości Pierwszej Komunii św.
 4. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy w dni powszednie o godz. 17.30.; w niedziele o godz. 18.00.
 6. 2 czerwca, z racji pierwszego czwartku miesiąca, modlitwy o powołania, które odmówimy podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.
 7. W tym tygodniu, w pierwszy piątek miesiąca, Akt Oddania oraz Litanię do Serca Pana Jezusa, odmówimy podczas nabożeństwa czerwcowego. Spowiedź piewszopiątkowa podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.
 8. W pierwszą sobotę czerwca, po Mszy św. o godz. 7.30, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem, o godz. 19.00, nabożeństwo fatimskie.
 9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w Kościele liturgiczną uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu kończy się o czas paschalny. Przypominamy, że w myśl przepisów prawa kościelnego, każdego wierzącego katolika obowiązuje przyjęcie "przynajmniej raz w roku Komunii Świętej w Okresie Wielkanocnym" oraz przystąpienie "przynamniej raz w roku do sakramentu pokuty". Czas stosowny dla wypełnienia tego minimum nakazanego przez przykazania kościelne upływa za tydzień.
 10. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby "Caritas" parafialnej.
 12. W dniach od 09 do 16 września b.r. planujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Tomaszem.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia