Ogłoszenia

06.03.22

Ogłoszenia - I Niedziela Wielkiego Postu - 06.03.2022r.


 1. W dniu dzisiejszym o godz. 12.00 specjalna Msza św. w intencji zakończenia działań zbrojnych oraz o pokój dla Ukrainy. Zapraszamy na tę Eucharystię wszystkich, którym leży na sercu sprawa pokoju na Świecie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Ukraińców mieszkających i pracujących w naszym Mieście oraz w okolicy. Zapraszamy zarówno katolików, jak i prawosławnych - polączmy się razem w modlitwie o pokój. Organizatorami wydarzenia są Parafia M.B. Pocieszenia oraz Miasto Żyrardów.
 2. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 3. W dniu dzisiejszym ciąg dalszy zbiórki do puszek na poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie.
 4. W imieniu Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia w ramach miejskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się w dniu dzisiejszym. W Parku Procnera, o godz. 14.00, wystartuje Bieg Pamięci żołnierzy Wyklętych - "Tropem Wilczym". Dystans biegu - 1963 metry, nawiązuje do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek. W biegu mogą wziąć udział wszyscy chętni. Pierwszych 200 osób otrzyma pakiety startowe i medale. Rejestracja uczestników w biurze zawodów w Parku Procnera od godz. 13.00. O godz. 17.00 w Centrum Kultury w Żyrardowie odbędzie się koncert"MYŚMY REBELIANCI - PIOSENKI ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH". Wstęp na koncert jest bezpłatny.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: "Drogę Krzyżową"- we wszystkie piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 17.15 oraz "Gorzkie Żale" w niedziele o godz. 18.00. Za udział w "Gorzkich Żalach" można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza w najbliższy wtorek 08 marca na kolejną adorację Najśw. Sakramentu z cyklu "Rodzina Bogiem silna". Będziemy modlić się o przebaczenie sobie, o pojednanie w naszych rodzinach, o uzdrowienie wewnętrzne naszych rodzin.
 7. W piątek 11 marca br. zapraszamy na spotkanie modlitewno-integracyjne Grupy Czerwono-Pomarańczowej ŁPPM na Jasną Górę w kościele M.B. Pocieszenia w Żyrardowie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.15 Drogą Krzyżową, następnie Msza św. i integracja na plebanii. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
 8. W przyszłą niedzielę przypada dziewiąta rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Podczas sumy, po modlitwie "Po Komunii" uroczyste "Te Deum".
 9. W związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie "Caritas" parafii Matki Bożej Pocieszenia zwraca się o pomoc rzeczową w postaci żywności o długim terminie ważności oraz tzw. żywności suchej (makarony, kasze, ryż etc.), a także dziecięcych środków czystości i higieny osobistej oraz chemii ogólnej żele do sanitariatu, płyny do podłogi, uniwersalne płyny do mycia powierzchni etc. Rzeczy te zostaną przekazane odpowiednim instytucjom, które koordynują bezpośrednią pomoc uchodźcom przybyłym do naszego kraju. Chcemy wspomóc dużą grupę dzieci, które przebywają w ośrodku konferencyjno - szkoleniowym Ossa (obecnie to 700 dzieci - docelowo ok. 2000). Dary można składać w koszu, który jest ustawiony pod ołtarzem Jezusa Miłosiemnego. Za każdy dar serca serdecznie dziękujemy.
 10. W dniach 06-09 marca w parafii ś.ś. Cyryla i Metodego odbędą się rekolekcje "Po Stracie Bliskiej Osoby". Zainteresowanych odsyłamy do plakatu w gablocie przed kościołem.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia