Ogłoszenia

31.10.21

Ogłoszenia - XXXI Niedziela Zwykła - 31.10.2021r.


 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej Wspólnocie parafialnej uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Porządek nabożeństw, jak w każdą niedzielę.
 2. Zbliżają się uroczystości: Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Prosimy o składanie śmieci cmentamych tylko w miejscach do tego przeznaczonych i uszanowanie sakralnego charakteru cmentarza. Prosimy również o zainteresowanie się stanem formalnym grobów rodzinnych.
 3. W poniedziałek obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, z tym jednak wyjątkiem, że Eucharystia o godz. 12.00 zostanie odprawiona nie w kościele, a na cmentarzu grzebalnym. Po niej wyruszy procesja w czasie, której będziemy modlili się w intencji naszych zmarłych, polecanych Bogu w modlitwie wypominek tzw. jednorazowych". Przypominamy, że w uroczystość Wszystkich Świętych wierzący i praktykujący katolicy są zobowiązani nie tylko do nawiedzenia grobów swoich bliskich, ale również do udziału w świątecznej Eucharystii.
 4. 01 listopada można będzie złożyć ofiarę do puszek na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.
 5. Od 01 do 08 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.
 6. We wtorek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiemych Zmarłych. Msze św. w tym dniu odprawiać będziemy w następującym porządku: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Po Eucharystii o godz. 7.00 przejdziemy z procesją po naszej świątyni, czytając wypominki tzw. jednorazowe". W Dzień Zaduszny można uzyskać jeden raz odpust zupelny, który ofiaruje się za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy pobożnie nawiedzić kościół lub kaplicę i odmówić modlitwy: "Ojcze nasz" i "Sklad Apostolski", zachowując inne zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencji Ojca św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 7. Zaczęliśmy przyjmować na wypominki roczne i jednorazowe. Można je zgłaszać w zakrystii kościoła albo w kancelarii parafialnej. 01 listopada od godz. 8.00 do 12.00 kapłani będą również pełnili dyżur wspominkowy na cmentarzu przy kaplicy cmentamej.
 8. Przez cały miesiąc październik, a więc jeszcze w dniu dzisiejszym, rozprowadzamy cegiełki związane z remontem wież naszego kościoła. Radni parafialni mają swoje stanowisko pod chórem organowym. Prosimy o zrozumienie i ofiamość.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Mszy św. o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem modlitw o powołania. 10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek listopada. Po Eucharystiach o godz.7.30 i 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu Eucharystii.
 10. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w najbliższy piątek 05 listopada o godz. 18.00.
 11. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Litanię Loretańską odmówimy podczas wystawienia Najśw. Sakramentu, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 7.30. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.
 12. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 13. W przyszłą niedzielę można będzie złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.
 14. W przyszłą niedzielę taca w naszej diecezji przeznaczona jest na fundusz budowy i remontów kościołów. Ksiądz Biskup zadecydował, że nie musimy odprowadzać czterech takich zbiórek do kasy diecezjalnej, ale mogą one pozostać, jako dotacja bezzwrotna, w naszej kasie parafialnej, To, co pozyskamy będzie wsparciem remontu wież naszego kościoła
 15. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia